Chciała sprzedać swoje ubrania. Gorzko tego pożałowała

0

8,7 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu nyskiego (woj. opolskie), kiedy wystawiła na internetowej aukcji swoją odzież. Kobieta padła ofiarą oszustów, którzy poprosili ją o kliknięcie linka z maila. Złośliwe oprogramowanie wyczyściło jej konto.

Chciała sprzedać swoje ubrania. Gorzko tego pożałowała
Chciała sprzedać ubrania, straciła oszczędności (Unsplash)

Do Komendy Powiatowej Policji w Nysie (woj. opolskie) zwróciła się mieszkanka powiatu, która chciała trochę zarobić, sprzedając własne ubrania, a w rezultacie sama straciła prawie 9 tys. złotych ze swojego konta bankowego.

Kliknęła link, straciła oszczędności

Na jednym z portali internetowych kobieta zamieściła ogłoszenie, w którym chciała sprzedać część swoich ubrań. Bardzo szybko skontaktowała się z nią potencjalna kupująca, która zapewniła, że jest zainteresowana kupnem ubrań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rowerem uderzył w osobówkę. 27-latk był pijany

Po tym przesłała jej link z formularzem, w którym należało wpisać wszystkie swoje dane. Sprzedającej swoje rzeczy kobiecie nie wydało się to podejrzane, dlatego kliknęła link. Po chwili jednak już nie mogła zalogować się do swojego konta bankowego.

Policjanci apelują o ostrożność

39-latka udała się do banku, gdzie nie mogła uwierzyć w to, co słyszy - okazało się, że za pomocą szkodliwego oprogramowania sprawcy skradli z jej konta 8,7 tys. złotych. Mieszkanka powiatu nyskiego zgłosiła sprawę na policję, która bada okoliczności zdarzenia i próbuje znaleźć ewentualnych sprawców.

Policjanci apelują, aby przy każdej transakcji internetowej przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nie wolno m.in. klikać w nieznane linki, zwłaszcza przesyłane w wiadomościach tekstowych od obcych osób.

Funkcjonariusze zalecają, aby dokładnie weryfikować, czy strona, do której zamierzamy się zalogować, należy do prawdziwej witryny bankowości internetowej. Nie wolno też udostępniać danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową i podawać kodów dostępu.

Policja radzi też, aby podczas zakupów internetowych sprawdzać opinie o sprzedającym i kupującym oraz nie zakładać kont na stronach internetowych wskazanych przez potencjalnych kupujących, gdzie rzekomo można zrealizować płatność.

Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni lub coś budzi nasze wątpliwości zrezygnujmy z wykonania transakcji - przekazują nyscy policjanci.
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić