Aniela Siwek| 

Chiny. Po 4 miesiącach po raz drugi zachorował na COVID-19

11

Potwierdzono, że mężczyzna z Chin, który przeszedł koronawirusa w kwietniu, po raz kolejny zachorował. Mężczyzna uzyskał pozytywny wynik po podróży do Szanghaju. Jak dotąd nie ma żadnych objawów.

Chiny. Po 4 miesiącach po raz drugi zachorował na COVID-19
W Chinach wykryto dwa przypadki ponownego zakażenia. (Getty Images)

U anonimowego mężczyzny z Jilin w południowych Chinach, po raz drugi w ciągu czterech miesięcy zdiagnozowano koronawirusa. Władze ogłosiły w poniedziałek, że pacjent zakaził się podczas wyprawy do Szanghaju.

Koronawirus. Pacjenci chorują po raz drugi

To drugi taki przypadek w przeciągu tygodnia. U starszej kobiety z Hubei także potwierdzono koronawirusa, sześć miesięcy po tym jak zakaziła się po raz pierwszy.

Chińczyk za pierwszym razem zaraził się za granicą. Nie jest dokładnie określone, jak długo chorował, wiadomo jednak, że miało to miejsce w kwietniu. Wtedy też przebywał w szpitalu. Tym razem nie ma żadnych poważnych objawów.

Zobacz także: Warszawa. Maksym zaczął strajk głodowy. "Zamierzam głodować do skutku". Domaga się reakcji UE

Według władz Szanghaju mężczyzna został poddany kwarantannie. Razem z nim w izolacji przebywa żona i 23 inne osoby, z którymi kontaktował się podczas swojej podróży.

Oba przypadki ponownego zachorowania poddają wątpliwości informacje o odporności, którą się nabywa po zakażeniu. Naukowcy i lekarze twierdzą, że jeśli ktoś przeszedł już wirusa, jest na niego przez długi czas odporny.

Eksperci uważają, że w obu chińskich przypadkach mogły pojawić się błędy. Być może niepoprawnie wykonano testy, bądź też pacjenci nigdy nie zostali wyleczeni. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostaną poddani dokładnym badaniom.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić