Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Chiny. Zajadali się sosem. Nie mieli pojęcia, co znajduje się na dnie słoika

27

Pan Guo był w potężnym szoku, kiedy na dnie słoika z sosem ostrygowym znalazł martwego nietoperza. Relacjonuje, że po tym odkryciu stracił apetyt na kilka dni.

Chiny. Zajadali się sosem. Nie mieli pojęcia, co znajduje się na dnie słoika
Martwy nietoperz na dnie słoika z sosem ( Weibo, QiluTV)

O szokującym odkryciu pana Guo z Jinan (wschodnie Chiny) informuje "Daily Star". Jak czytamy, mężczyzna i jego rodzina przez trzy miesiące jedli sos ostrygowy ze słoika, na którego dnie znajdował się martwy nietoperz.

Nieżyjące stworzenie znaleziono dopiero wtedy, gdy 6-kilogramowy sos się kończył. Podczas materiału nagranego przez stację Qilu wspomniany mężczyzna opowiedział, jak doszło do odkrycia.

Moja mama gotowała i narzekała, że nie może wyjąć sosu ostrygowego. Postanowiłem więc pomóc. Kiedy chwyciłem słoik, zauważyłem w nim coś podobnego do ptaka. Gdy przyjrzałem się lepiej, wyszło na jaw, że tak właściwie jest to nietoperz. Straciłem apetyt na kilka dni - podkreślił.

Martwy nietoperz w sosie. Jak się tam dostał?

Pan Guo twierdzi, że nietoperz dostał się do sosu podczas procesu pakowania.

Nie ma mowy, żeby wpadł tam w naszym domu, ponieważ dbamy o to, by słoiki i puszki były pozamykane. Jedliśmy ten sos od trzech miesięcy. Martwego nietoperza znaleźliśmy dopiero niedawno - zdradził.

Mężczyzna podzielił się wstrząsającym odkryciem ze sprzedawcą. Producent przyjrzał się sprawie i poinformował, że wszystkie produkty przechodzą profesjonalne kontrole.

To niemożliwe, by nietoperz dostał się do słoika podczas produkcji. Nawet jeśli tak by się stało, to rozłożyłby się w trakcie fermentacji. Jesteśmy gotowi przekazać jedną lub dwie puszki sosu w ramach rekompensaty. O odszkodowaniu finansowym nie ma mowy. Chyba, że istnieje dowód na to, że nietoperz wpadł do sosu w trakcie produkcji - podkreślił rzecznik prasowy firmy produkującej te sosy.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić