Fotograf poszedł na spacer, uchwycił coś niesamowitego. Widzisz to?

16

James Batuigas, kanadyjski fotograf amator, wybrał się do jednego z malowniczych lasów w Kolumbii Brytyjskiej. Tego dnia planował sfotografować mieszkającą na tym terenie szarą sowę. Długo nie zauważał żadnej. Nagle zdał sobie sprawę, gdzie popełnił błąd.

Fotograf poszedł na spacer, uchwycił coś niesamowitego. Widzisz to?
Widzisz sowę na tym zdjęciu? James Batuigas długo musiał wytężać wzrok, dopóki to sama uszatka się nie poruszyła

Jak relacjonował James Batuigas w rozmowie z Daily Mail, w poszukiwaniu szarych sów uważnie obserwował pnie drzew. Fotograf zdawał sobie sprawę, że właśnie tam w południe najchętniej odpoczywają osobniki tego gatunku. Przejechał już sporo kilometrów, jednak żadnej nie dostrzegał.

Tego dnia planowałem odnaleźć szarą sowę Jechałem leśną drogą, szukając wielkich ptaków, skanowałem każde drzewo w nadziei, że uda mi się je znaleźć w południe, kiedy najchętniej odpoczywają — wspominał James Batuigas (Daily Mail).

Widzisz tutaj szarą sowę? Potrafi się mistrzowsko maskować

W pewnym momencie James Batuigas kątem oka zauważył jakiś ruch. Gdy zerknął w tamtym kierunku, ujrzał pyszczek szarej sowy. Wówczas zrozumiał, że dał się zwieść mistrzowskiemu kamuflażowi.

Nagle kątem oka zauważyłem, że coś porusza się obok pnia drzewa. Wtedy zdałem sobie sprawę, że to sowa sprytnie wtopiła się w otoczenie — przyznał James Batuigas (Daily Mail).

James Batuigas uważa, że gdyby sowa nie odwróciła głowy, na pewno by jej nie zauważył. Na temat przygody fotografa zabrał głos ekspert z Instytutu Badaczy Sów, który zdradził, że ubarwienie nie jest jedynym elementem wyglądu ptaka, który pomaga mu wtopić się w otoczenie.

Ubarwienie nie jest jedynym elementem, który pomaga szarej sowie w kamuflażu. Znają jeszcze inne sztuczki, aby się ukryć. Wiele przyjmuje wyprostowaną postawę i mocno wciąga pióra, przez co stają się "chudsze" i trudniejsze do dostrzeżenia — tłumaczy ekspert z Instytutu Badaczy Sów (Daily Mail).
Zobacz także: Zobacz też: Iluzje rządzą naszym mózgiem. Poznaj efekt Troxlera
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić