o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

COVID-19 w transporcie publicznym. Nietypowe zalecenie

75
Podziel się

Pasażerowie korzystający z transportu publicznego powinni unikać rozmów bezpośrednich lub telefonicznych, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa - radzi Francuska Akademia Medycyny.

COVID-19 w transporcie publicznym. Nietypowe zalecenie
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bDJtNpnV

Francuska Narodowa Akademia Medycyny twierdzi, że oprócz obowiązku noszenia maseczek w pojazdach transportu publicznego, gdzie dystans społeczny nie zawsze jest możliwy, powinien obowiązywać jeszcze jeden bardzo prosty środek ostrożności, mianowicie unikanie rozmów bezpośrednich i telefonicznych - podaje agencja Reutera.

Członek Akademii Patrick Berche powiedział w sobotę we francuskiej telewizji BFM TV, że jeśli w wagonie metra byłyby tylko 3 osoby, to nie byłoby problemu, ale w sytuacjach kiedy ludzie stoją bardzo blisko siebie, rozsądnie byłoby nie rozmawiać ani przez telefon, ani bezpośrednio z podróżującymi.

bDJtNpnX
To nie jest obowiązek, to zalecenie - powiedział Berche.

Akademia nie jest oficjalnym organem doradczym we Francji w kwestii epidemii. Może jednak odpowiadać na pytania rządu, a także wydawać zalecenia, które czasami bywają sprzeczne z oficjalną polityką.

Francuska Akademia Medycyny została założona w 1820 r. Akademia skrytykowała niedawno zalecenie rządu, aby w miejscach publicznych nosić wyłącznie maski chirurgiczne, a nie maski wykonane z tkaniny.

Proponowane zaostrzenie przepisów (dotyczących masek) opiera się na zasadzie ostrożności, ale brakuje na to dowodów naukowych - mówią eksperci z akademii.
bDJtNpod

Specjaliści z akademii stwierdzili, że maski materiałowe lub te wykonane w domu były skuteczne w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, o ile były prawidłowo noszone. Większość infekcji miała miejsce w sytuacjach, gdy ludzie zdejmowali maski.

Taka zmiana zaleceń dotyczących praktyki, z którą zapoznała się cała populacja, grozi niezrozumieniem i może wzbudzić wątpliwości co do słuszności oficjalnej polityki - oświadczyła Akademia.
bDJtNpoe
Zobacz także: Dr Grzesiowski o mutacjach koronawirusa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJtNpoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
chinczyk
miesiąc temu
oczy tez powinny być pozamykane
Ula
miesiąc temu
Najlepiej zakazać oddychać w ogóle,....będzie szybciej bez "szczepionki"
Wiedenczyk
miesiąc temu
Mówiłem o tym już parę miesięcy temu ze zabronią rozmowy miedzy ludźmi!! To prowadzi wszystko do Rewolucji i próbę ujazmienia człowieka do roli niewolniczego pracownika
bDJtNpoz
JERZY.
miesiąc temu
Kolejnym zakazem będzie zakaz logicznego myślenia.
QAnon
miesiąc temu
NIE CHODZIĆ, NIE ODDYCHAĆ , NIE ŻYĆ !
Najnowsze komentarze (75)
bartek
miesiąc temu
brawo redaktorko wymyśl coś lepszego!
dwa w jednym
miesiąc temu
Same hejty jak widzę. A zalecenie jak najbardziej logiczne. Swoją drogą, od czasów abonamentów "bez limitu" ludziki potrafią w komunikacji publicznej tak pie... bez sensu, że głowa boli.
PabloE
miesiąc temu
Czyli interwencja werbalna ze strony sluzB porzadkowych jest niemozliwa... Tak samo, nie mozna zwrocic uwagi kumus kto kogos okrada, bije, ubliza mu itd... Bardzo madre, dla naszego dobra...
olo
miesiąc temu
I teraz ja zarobię, na przystanku początkowym stanę i będę sprzedawać plastry do buźki. Zaklejona buźka i już nikt do nikogo się nie odezwie. A co tam mnie też wolno i się należy.
Jol
miesiąc temu
Do czego to doszło coraz to lepiej niedługo zabronią oddychać,ludzie są załamani nie mają za co żyć bo interesy co prowadzili padły niech szykują szpitale psychiatryczne
Lerch
miesiąc temu
Ludzie lepiej jest lepiej. Niektórym jest nadzieja że pomoże i dowiedzą się po co jest rozum i myślenie. Czyny a nie słowa.
Krzysiek
miesiąc temu
to nie jest nietypowe zalecenie, za to bardzo logiczne
Babcia
miesiąc temu
Nie tylko bo covid,nie powinno sie w tramwaju czy metrze rozmawiac wogole,bo to popozgu nieładnie gadać komuś obcemu do ucha, Niestety w Polsce to normalne, w cywilizowanych państwach, ludzie tak się zachowują, by innym nie przeszkadzać.
bDJtNpor
olani
miesiąc temu
do ostatniej szczepionki
6/9
miesiąc temu
a wydalać gazy wolno w środkach komunikacji miejskich ?
Tu i teraz
miesiąc temu
powinni też zakazać oddychania ...ludzie wydychają wirusy
Popieram
miesiąc temu
Tą decyzję bo niektórzy mówiąc plują
wujek
miesiąc temu
Najlepiej zamknijcie ludzi w KL np w Oświecimiu i poproście górali ze wzgórz Golan do ich pilnowania, debilizm goni debilizm, wymyślonej plandemii
do normalnych
miesiąc temu
to dotrze, do większości niestety nie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić