Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Dawali jej 20 proc. szans. 5-latka pokonała koronawirusa i chorobę Kawasakiego

3

5-letnia Scarlett Nicholas z Wielkiej Brytanii najpierw zachorowała na COVID-19, a później na chorobę Kawasakiego, która według lekarzy jest powiązana z koronawirusem. Dziewczynce dawano 20 proc. szans na przeżycie, a jej rodzicom kazano przygotować się na najgorsze. Na szczęście 5-latka wygrała z chorobą. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Dziewczynka wygrała walkę z koronawirusem i chorobą Kawasakiego
Dziewczynka wygrała walkę z koronawirusem i chorobą Kawasakiego (Facebook)

5-latka z Wakefield była zakażona koronawirusem, ale udało jej się go zwalczyć. Po kilku tygodniach u dziewczynki wystąpiły jednak gorączka, mdłości i skurcze żołądka.

Początkowo rodzice 5-latki sądzili, że to nic poważnego. Stan dziecka zaczął się jednak pogarszać, a lekarza zdiagnozowali rzadką chorobę Kawasakiego, która jest powiązana z COVID-19.

Scarlett Nicholas trafiła na oddział intensywnej terapii i była podłączona do respiratora. W wyniku choroby rozwinęły się komplikacje serca, co pogorszyło jej sytuację.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lekarze dawali dziewczynce 20 proc. szans na przeżycie i ostrzegali jej rodziców, że muszą przygotować się na najgorsze. Na szczęście Scarlett zaskoczyła wszystkich i powoli zaczęła walczyć z niebezpieczną chorobą.

Po jakimś czasie 5-latkę odłączono do respiratora. Niedługo później czuła się na tyle dobrze, że wypisano ją ze szpitala.

To było najbardziej niesamowite uczucie na świecie. Stoczyła niesamowitą bitwę i wyszła z drugiej strony. Robi niesamowite postępy i mamy nadzieję, że nie będzie żadnych długoterminowych powikłań - powiedział "Mirrorowi" Piers Roberts, ojczym dziewczynki.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski o chorobie Kawasakiego w dobie koronawirusa

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić