Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Dla kieszonkowców to żniwa. Jak nie dać się złodziejom na cmentarzu?

10

Dzień Wszystkich Świętych jest dniem wzmożonej pracy patrolów policyjnych. Sprawdzają trzeźwość kierowców, pilnują porządku a także bezpieczeństwa. Bo jak wiadomo - złodzieje wolnego nie mają. Zwłaszcza kieszonkowcy w dzień 1 listopada ruszają na zatłoczone cmentarze.

Dla kieszonkowców to żniwa. Jak nie dać się złodziejom na cmentarzu?
Idąc na cmentarz nie chowajmy cennych rzeczy do plecaka czy torebki (Pixabay)

W najbliższych dniach na nekropoliach w całej Polsce zrobi się tłoczno. Będziemy odwiedzać groby naszych bliskich, sprzątać je, ale też zapalać znicze i się modlić. Największy ruch na cmentarzach spodziewany jest 1 i 2 listopada.

W tłumie ludzi, skupieni na dotarciu do celu, możemy zapomnieć o bezpieczeństwie naszych rzeczy. A to idealna okazja dla kieszonkowców.

Na cmentarzach pojawią się umundurowani oraz nieumundurowani policjanci, którzy "zapolują" na amatorów cudzego mienia. Ponadto obowiązki stróżów prawa skupią się na kwestiach związanych z ruchem drogowym i dojazdem do nekropolii. Policyjne patrole będą dbały o upłynnienie ruchu, właściwe parkowanie i przestrzeganie zmienionej organizacji ruchu. Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa. Pamiętajmy jednak, że nikt nie zwalnia nas z zachowania szczególnej ostrożności i odpowiedniego zabezpieczania swojej własności. Nie dajmy szansy kieszonkowcom – apeluje w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim Dagmara Mościńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Oczy dookoła głowy, czyli jak nie dać się złodziejom

Przede wszystkim warto zastosować kilka zasad, dzięki którym nie będziemy łakomym kąskiem dla złodziei. Po pierwsze - nie zabierajmy ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy. Gotówkę oraz karty płatnicze czy telefony komórkowe trzymajmy w wewnętrznych kieszeniach, a nie w plecaku czy torebce. Wysiadając z samochodu upewnijmy się, że został on zamknięty, a na wierzchu nie pozostawiliśmy żadnych przedmiotów, które mogłyby skusić przestępcę.

Nie pozostawiajmy torebek, saszetek, telefonów komórkowych na ławkach, nie traćmy ich z oczu, gdyż chwila nieuwagi wystarczy, aby ktoś je zabrał. Nie nośmy portfeli w jednorazowych torebkach, łatwo je przeciąć. Płacąc za zakupy na przycmentarnych straganach róbmy to dyskretnie, nie ujawniając otoczeniu całej zawartości portfela. Pamiętajmy, by najpierw schować portfel do torebki i zamknąć ją, a dopiero później zabrać zakupy – radzą mundurowi.

Jeśli wyjeżdżamy z domu na ten czas - również dopilnujmy, aby dokładnie zamknąć mieszkanie, a cennych rzeczy nie zostawiać na wierzchu.

Autor: EWS
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 19.04.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Wielkanocna wymiana jeńców. 277 ukraińskich żołnierzy wraca do domu
"Będziemy patrzeć na czyny, a nie słowa". Ukraiński minister odpowiada Putinowi
Tłumy w Zakopanem. To nie Arabowie i nie Słowacy
Odwiedziła kibuc Nir Oz. To tutaj terroryści z Hamasu dokonali masakry
Czy rozejm Putina to tylko gra pozorów? Ekspert analizuje sytuację
Rosja ogłasza wielkanocny rozejm. Zełenski reaguje
Rozbudowa autostrady A2. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość
Emerytka miała 1,52 promila. Tak zakończyła podróż
Tak spędzają święta w Hiszpanii. "Zupełnie nie przypomina naszej Wielkanocy"
99-latka wyszła do łazienki. Sąsiad usłyszał niepokojące dźwięki
"Nocni sprawcy zamieszania". Szybko wyszło na jaw kto odpowiada za bałagan
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić