Donald Trump nie pojawi się w sądzie. Otrzymał zakaz

50

W trakcie najbliższego przesłuchania Donald Trump nie pojawi się osobiście na sali sądowej. Zamiast tego weźmie udział w wideokonferencji. Sędzia chce w ten sposób podkreślić, że były prezydent USA jest objęty licznymi zakazami.

Donald Trump nie pojawi się w sądzie. Otrzymał zakaz
Donald Trump (Getty Images)

We wtorek ma odbyć się przesłuchanie w sprawie Donalda Trumpa. Były prezydent jednak się na nim nie pojawi, a wszystko ze względu na obowiązujące go zakazy.

Donald Trump z długą listą zakazów

Trump dołączy na przesłuchaniu do wideokonferencji. Jego prawnicy muszą jednak zjawić się osobiście.

Sędzia Juan Manuel Merchan zdecydował o takim rozwiązaniu ze względu na zachowanie Donalda Trumpa. Były prezydent USA został objęty wieloma zakazami, które mają uchronić świadków przed ewentualnym atakiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ważna rola abp. Jędraszewskiego. "Konsoliduje"

Trump może mówić publicznie o sprawie. Byłemu prezydentowi nie wolno jednak wykorzystać dowodów zebranych na etapie przedprocesowym, aby w jakikolwiek sposób atakować świadków, czy też inne osoby powiązane z procesem.

Trump nie przyznał się do żadnego z 34 zarzutów związanych z fałszowaniem dokumentacji biznesowej. Na początku kwietnia wielka ława przysięgłych z Nowego Jorku postawiła prezydenta w stan oskarżenia. Obciążające zeznania złożył były prawnik Trumpa - Michael Cohen.

Okazało się, że Donald Trump wielokrotnie przekazywał pieniądze przez Cohena. Prawnik był zmuszony m.in. do tego, żeby zapłacić za milczenie Stormy Daniels - gwiazdy porno, z którą romansował Trump.

Daniels otrzymała od Cohena 130 tys. dolarów. Niedługo później taką samą kwotę Trump przelał na konto prawnika. Później tłumaczył, że była to wypłata, a on nie miał romansu z gwiazdą filmów dla dorosłych.

Cohen do wszystkiego się jednak przyznał. Powiedział, że w podobny sposób rozliczyli się z modelką, z którą Trump romansował w 2007 roku. W grudniu 2022 roku prawnik został skazany na trzy lata pozbawienia wolności.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić