Dramatyczna akcja ratowników. Pod psem załamał się lód

2

Policjanci z Makowa Mazowieckiego, przejeżdżając przez most nad rzeką Orzyc, zauważyli bezradnie próbującego wydostać się z lodowatej rzeki psa. Mundurowi natychmiast rzucili się na pomoc owczarkowi.

Dramatyczna akcja ratowników. Pod psem załamał się lód
Zanurzonego w lodowatej rzece psa zauważyli policjanci z Makowa Mazowieckiego, kiedy przejeżdżali przez most nad rzeką Orzyc. (Policja)

Pies, pod którym złamał się lód, nie mógł sam wydostać się na brzeg. Makowscy policjanci wspólnie ze strażakami z zespołu ratownictwa wodnego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim uratowali zmarzniętego i przestraszonego owczarka.

Służby ratownicze przy użyciu specjalistycznych sań do ratownictwa lodowego wyciągnęły wycieńczonego i zmarzniętego owczarka na brzeg. Zwierzę zostało okryte kocem termicznym, po czym trafiło pod opiekę przychodni weterynaryjnej "Bonifacy".

Był wychłodzony, ale poza tym w dość dobrym stanie - powiedziała lekarz weterynarii Magdalena Balawejder w rozmowie z portalem tvp.info.

Specjalistka oceniła wiek owczarka na ok. osiem lat. Pies został przekazany już właścicielowi, który zgłosił się po swojego pupila.

Zobacz także: Policja w Szczecinie w akcji. Rybacy i wędkarze mogą spodziewać się kontroli
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić