o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Drastyczne sceny na Pomorzu. Znaleziono ponad 120 martwych psów

239
Podziel się

123 martwe psy znaleźli inspektorzy OTOZ Animals na terenie pseudohodowli w Starej Hucie na Pomorzu. Na szczęście ponad drugie tyle zwierząt udało się uratować. Wiele z nich było chorych i niedożywionych.

Drastyczne sceny na Pomorzu. Znaleziono ponad 120 martwych psów
W psuedohodowli w Starej Hucie psy trzymane były w fatalnych warunkach (Facebook, OTOZ Animals)
bEiLKdKJ

Wstrząsający widok zastali w gminie Kartuzy pracownicy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (OTOZ Animals). W pseudohodowli psy trzymane były w okropnych warunkach. Zwierzęta hodowane były wyłącznie dla zysku i wbrew obowiązującemu prawu.

Zabieramy je wszystkie z tego piekła – powiedziała jedna z inspektorek na nagraniu zamieszonym przez OTOZ Animals w mediach społecznościowych.
bEiLKdKL

"Pseudohodowla śmierci". Widok mrozi krew w żyłach

Rasowe psy nie miały dostępu do wody pitnej. OTOZ Animals miejsce odkryte w Starej Hucie określiło "pseudohodowlą śmierci".

Na miejscu znaleziono 123 martwe zwierzęta. Truchła wrzucono do dołów w ziemi oraz do drewnianych altanek. Odkryto także fiolki po lekach, z których właściciele nie mieli prawa korzystać.

bEiLKdKR
Znaleźliśmy również beczkę z niezidentyfikowanymi zwłokami zalanymi prawdopodobnie octem oraz doły pełne worków z niezidentyfikowanymi odpadami zwierzęcymi – napisali na Facebooku pracownicy fundacji.

Wraz z OTOZ Animals na miejsce przybyła policja i prokuratura. Podczas całej interwencji właściciele pseudohodowli nie mieli sobie nic do zarzucenia. Twierdzili, że "ot umarło sobie kilka starszych psiaków". Mieli natomiast pretensję do inspektorów, obrażając i wyzywając ich.

Zaraz wezmę siekierę i Cię zapier… – miał zwrócić się do pracowników OTOZ Animals jeden z nich.
bEiLKdKS

Pseudohodowla psów w Starej Hucie. Uratowano 140 zwierząt

Stowarzyszenie wraz ze służbami uratowało 139 psów i jednego kota. Zwierzęta wymagały pilnej pomocy weterynaryjnej. Znaleziono m.in. suczkę mopsa z wypadającą i ropiejącą macicą, która miała służyć jako "maszynka do rodzenia i zarabiania pieniędzy".

Oprócz natychmiastowych pomocy lekarsko-weterynaryjnych, wszystkie psiaki wymagają odrobaczenia, odpchlenia, zabiegów pielęgnacyjnych. Mają brudną skołtunioną sierść, o którą dawno nikt nie dbał – podkreślono.

Na Facebooku utworzono zbiórkę na leczenie psów. – Nie spoczniemy dopóki hodowcy nie odpowiedzą należycie przed polskim wymiarem sprawiedliwości! Prosimy o pomoc w opłaceniu leczenia i utrzymania uratowanych czworonogów – pisze OTOZ Animals.

bEiLKdKT

Sprawę bada kartuska Prokuratura Rejonowa. Prowadzący hodowlę zostali zatrzymani w celu złożenia wyjaśnień. Śledczy zdecydują o postawieniu im ewentualnych zarzutów.

Obejrzyj także: 130 szczurów w domu. Likwidacja dzikiej hodowli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLKdLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(239)
Edi
2 miesiące temu
Za małe kary i rzadko zapadają wyroki.Nie więzienie ale pracę publiczne co najmniej kilku tys.godzin.
Jak
2 miesiące temu
Jak to możliwe? Zastanawiam się, czy te organizacje specjalnie odwlekają interwencje, żeby tytuł był jak najbardziej szokujący, przyciągnąl największą uwagę i pieniądze, bo nie che mi się wierzyć, że dopiero niedawno dostali pierwsze zawiadomienie na ten temat
Ania
2 miesiące temu
Dziwne to wszystko. Przecież psy rasowe są w "kosmicznych" cenach. Właścicielom powinno zależeć, żeby psy były w dobrej kondycji. To straszne jakim trzeba być zwyrodnialcem, żeby tak postępować z żywymi stworzeniami. Do kryminału.
bEiLKdLn
Właścicieli
2 miesiące temu
pseudohodowli przeznaczyć na karmę dla piesków.
bestialstwo k...
2 miesiące temu
Powinien być całkowity przepadek mienia ( dorobili się na krzywdzie zwierząt) kara więzienia gdzie czyszczenie kojców w schroniskach to codzienność a do tego po odbyciu kary więzienia dożywotnia wirtualna adopcja jednego zwierzaka w schronisku czyli kompleksowa opłata za pobyt wyżywienie i leczenie.
Strasze
2 miesiące temu
Pewnie te psy nigdy nie będą nigdzie ogłaszane do adopcji. Pewnie rozpłyną się w powietrzu. Ludzie się zgłaszają żeby dać domy tymczasowe albo stałe ale oni chcą tylko kaske
Smutna
2 miesiące temu
Przerażające
DAn ☼
2 miesiące temu
Jeśli schroniska nie mają nic do ukrycia to poproście, o pozwolenie na monitoring 24/24. Zdziwicie się reakcją. A byłoby dobrze, aby środowisko udowodniło, że nie prawdą jest twierdzenie, że są one wykorzystywana jest jako laboratoria do testowania leków, które nie są dopuszczone do stosowania - trwają nad tymi lekami badania. Czyli obalenie argumentu, że te schroniska, nie pełnia jednej z funkcji, jaka pełniły obozy niemieckie.
Taktak
2 miesiące temu
W niedzielę do kościoła wyspowiadac i licznik bije od nowa.
patyk
2 miesiące temu
Co się stało z hyclami,jak długo jeszcze macie zamiar namnażać te zwierzęta trzeba z tym zacząć robić porządek a nie robić farmy dla psów to chore jakieś ..Potem żebrzecie na taką farmę psom rzucicie byle ochłap za resztę zabawa
deee
2 miesiące temu
Ciekawe dlaczego nie pojechali tam sławni tajniacy z pałkami teleskopowymi. Jak chcą kogoś bić - to właśnie stracili mega okazję!!!
reksio
2 miesiące temu
Kary za to są ZA MAŁE !!!!!! Więzienie min.10 lat i kara finansowa od 100 tys. wzwyż !Najlepiej to zrobić z NIMI to samo co ONI z pieskami !
magda
2 miesiące temu
Karma wraca. Wcześniej czy później odczują
bEiLKdLf
obiekt
2 miesiące temu
jak to możliwe, że nikt tak długo nic nie widział?. Społeczne znieczulenie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić