aktualizacja 

Drogowy Dziki Zachód w Małopolsce. Oto najlepsze "donosy" kierowców

22

Małopolski oddział policji pochwalił się statystykami dotyczącymi akcji "Stop agresji drogowej". W 2023 r. funkcjonariusze otrzymali od kierowców 2243 zgłoszenia o niebezpiecznych zachowaniach innych użytkowników ruchu drogowego. Opublikowali także najgroźniejsze sytuacje w postaci filmów.

Drogowy Dziki Zachód w Małopolsce. Oto najlepsze "donosy" kierowców
W ubiegłym roku małopolska policja otrzymała ponad 2000 zgłoszeń z nagraniami wykroczeń. (YouTube, Małopolska policja)

"Stop agresji drogowej" to akcja, która jest coraz bardziej popularna wśród polskich kierowców. Pozwala ona na przesłanie nagrań zarejestrowanych za pomocą kamerek samochodowych, przedstawiających różne groźne sytuacje w ruchu drogowym.

Polacy coraz częściej korzystają z tej możliwości. Elektroniczna skrzynka ,,Stop agresji drogowej" działa już od kilku lat i cieszy się rosnącym zainteresowaniem, co pokazują statystyki małopolskiego oddziału policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kolizja na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Wszystko nagrała kamera

W ubiegłym roku ten oddział odnotował 2243 takie zgłoszenia. Z tej okazji policja opublikowała pięć najbardziej zaskakujących i szokujących wykroczeń, które popełnili użytkownicy ruchu drogowego w tym województwie. Materiały nagrane przez kierowców znajdziecie na dole tej wiadomości.

Nie wystarczy tylko nagranie. Podaj komplet danych

Warto wspomnieć, że do wyciągnięcia konsekwencji od pirata drogowego nie wystarczy tylko nagranie wideo. Niezbędne jest także podanie daty, godziny, miejsca zdarzenia, danych dotyczących pojazdu łącznie z numerem rejestracyjnym, a także danych osoby zgłaszającej naruszenie przepisów.

Istotne jest także stawienie się na przesłuchanie osoby zgłaszającej wykroczenie. Jeśli nagranie zarejestrowane podczas dłuższej podróży, to także nie jest problemem - policjant może przesłuchać świadka blisko jego miejsca zamieszkania.

Każde takie zgłoszenie jest sprawdzane i analizowane przez policjantów. Nawet jeżeli pirat drogowy nie przyznaje się do prowadzenia samochodu, pewną pomocą jest przepis zobowiązujący właściciela pojazdu do wskazania kierowcy. Odmowa podania takich informacji może skutkować karą do 8 tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stop agresji drogowej 2023 cz. 1

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stop agresji drogowej 2023 cz. 2

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stop agresji drogowej 2023 cz. 3

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stop agresji drogowej 2023 cz. 4

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stop agresji drogowej 2023 cz. 5
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić