Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Zgroza w Chinach. Wykryli nie tylko dżumę. Rząd chciał to ukryć?

221
Podziel się

Chińscy lekarze wykryli u pasterza z Bayan Nur dżumę dymieniczą. Tego samego dnia u innej osoby potwierdzono gorączkę denga. Udało się ustalić, w jaki sposób pacjent mógł zapaść na tropikalną dolegliwość.

Zgroza w Chinach. Wykryli nie tylko dżumę. Rząd chciał to ukryć?
Flawiwirus pod mikroskopem. Wywołuje różne choroby, m.in. dengę. (Getty Images, BSIP)
bCOOiFZx

Do zachorowania na gorączkę denga doszło w Guangde we wschodnich Chinach. Dolegliwość jest przenoszona przez komary, które występują m.in. w Afryce oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Gorączka denga objawia się wysoką temperaturą. Chory odczuwa także poważne bóle mięśni i głowy oraz miewa mdłości. U niektórych zarażonych zaobserwowano także zmęczenie oraz przyspieszony oddech.

bCOOiFZz

Gorączka denga w Chinach. W jaki sposób doszło do zarażenia?

"Daily Mail" podaje, że zarażony mężczyzna wcześniej długo podróżował. Pacjent przebywał w Indiach, Pakistanie oraz Birmie.

Ze względu na zły stan chory na gorączkę denga przebywał w szpitalu i tam doszło do zdiagnozowania jego dolegliwości. W reakcji na przypadek chińscy urzędnicy ds. zdrowia zaczęli przeprowadzać działania antywirusowe. Mają one miejsce w dzielnicach sąsiadujących z obszarem, na którym wystąpił przypadek tropikalnej choroby.

Na początku informacja na temat przypadku widniała na oficjalnej rządowej stronie internetowej. Jednak według ustaleń "Daily Mail" post ostatecznie został z niej usunięty.

bCOOiFZF

Zobacz też: Dżuma w chińskiej prowincji. Władze zalecają mieć się na baczności

bCOOiGaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(221)
eironeia
miesiąc temu
Media za chwile straca racje bytu. Ilosc propagandy, fake newsow, manipulacji jest tak duza, ze nie warto tego czytac. Ze nie wspomne o sondazach wyborczych, ktorych robi sie chyba po kilka setek dziennie pod konkretne zamowienia.
ala
miesiąc temu
odciąć chiny od europy
ert
miesiąc temu
ktoś wyraźnie chce tam namieszać, nie wyszło z covidem, to teraz dżuma i denga
bCOOiGab
paleta
miesiąc temu
Super będzie można wybierać między dżumą koroną albo cholera
Pepper
miesiąc temu
Niesamowite! Co roku na dżumę na świecie zapada przynajmniej kilkaset osób (jak nie ma epidemi lokalnej gdzieś), obecnie jest to w pełni i łatwo uleczalna choroba (bakteryjna zresztą). Na Dengę rocznie zapada około pół miliona (sic!) osób i występuje stale w ponad 120 krajach. Obie choroby trapią ludzkość (na ile możemy ocenić po opisach objawów) od starożytności. Żałosny pseudo-artykuł.
Najnowsze komentarze (221)
Rozsądny
miesiąc temu
Chińczyków nie tolerujemy, poczucie własnego bezpieczeństwa jest najważniejsze. Może było taniej, ale groźba zarażenia jest priorytetem. Zdrowie najważniejsze
piwoman
miesiąc temu
to ja do hin ide
Fozbawiona
miesiąc temu
Poważne bóle mięśni...a czy sa niepoważne? Dalej nie czytałam.
-MD
miesiąc temu
Co jeszcze Chiny nam zaserwują????
Bartosz
miesiąc temu
Powinni Zamknąć Granice puki choroby do nas nie dotarły
Zmeczona
miesiąc temu
Natomiast nic nie pisze sie co dzieje sie u naszych np poludniowych sasiadow. Przykre. Osobiscie zapomnialam ze ich mamy
Kaśka
miesiąc temu
To może zaczniecie raportować u nas choroby zakaźne?
mireczek
miesiąc temu
Partia Demokratyczna współpracuję z Chinami czyli Biden, Clinton, Obama są w to wszystko zamieszani. Dlaczego uważają, że WHO jest super skoro tuszuje sprawy Chin? Bo powyższe osoby mają w Chinach interes! I tyle w temacie.
bCOOiFZT
dziadek77
miesiąc temu
A ja dziadek 77 mam swój rozum bo widzę, ze wszyscy potracili rozum z pandemia, wyborami, kłamstwami, sondażami, obiecywankami, a w ostateczności spalą Cię na proch ......Nie słucham, nie czytam, nie oglądam.
axel
miesiąc temu
No i czy Trump nie ma racji? Wszystko co najgorsze rodzi się w Chinach...
Jarvis
miesiąc temu
Odciac Chiny od calego swiata!!!!!!!!!!!!!!!
off
miesiąc temu
ciekawe co jeszcze mają w zanadrzu
maveric
miesiąc temu
tak już uwierzę tyle chorób w jednym kraju i co komary przenoszą a jak ktoś powie że HIV przenoszone jest przez komary to go wyśmiewają, ktoś kogoś robi w balona
258
miesiąc temu
dzuma jest w Polsce nazywa sie pis
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić