Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Giertych o oborniku pod domem Hołowni: Doszło do zniewagi

380

W środę (20.03) pod domem rodziców marszałka Sejmu Szymona Hołowni, nieznani sprawcy rozrzucili 5 ton oborniku. Sprawę skomentował adwokat Roman Giertych, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Giertych o oborniku pod domem Hołowni: Doszło do zniewagi
(PAP, Radek Pietruszka)

Przed bramą wjazdową do nieruchomości rodziców Szymona Hołowni, nieznani dotąd sprawcy wysypali obornik i opony. Do zdarzenia doszło w gminie Sidra w powiecie sokólskim (woj. podlaskie).

Adwokat Roman Giertych uważa, że doszło do zniewagi marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Swoje zdanie na temat incydentu, poseł Koalicji Obywatelskiej wyraził za pośrednictwem portalu X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zadyma" rolników pod Sejmem. Siwo od dymu. W ruch poszły petardy i race

- Policja powinna natychmiast zatrzymać wszystkie osoby, które rozsypały obornik pod domem rodziców Marszałka Sejmu. Doszło do oczywistej zniewagi Marszałka Sejmu i to w wyjątkowo haniebny sposób - napisał Roman Giertych.

Giertych w poście oznaczył Michała Kierwińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Póki co, minister do tej sprawy się nie odniósł.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak sprawę skomentował marszałek?

Będący w Sejmie Szymon Hołownia, w rozmowie z mediami nie krył oburzenia.

- To jest dom moich rodziców. Starsi ludzie, którzy są przerażeni całą tą sytuacją. [...] Mi może być przykro, a rodziców jedynie mogę pocieszyć i przeprosić, że przez moją działalność taka sytuacja ich spotyka - powiedział marszałek Sejmu. 

Na płocie nieruchomości znalazły się też transparenty. Pojawiły się na nich hasła: "Rolnicy dziękują za gazowanie i pałowanie w Warszawie" oraz "Zdrajca polskiej wsi".

Lider Polski 2050 nie wierzy, że zrobili to rolnicy. "Przypuszczam, że mogli to być po prostu chuligani, podający się za rolników" - oznajmił Hołownia.

Sprawa została już zgłoszona na policję. Portal "Fakt" poinformował, że postępowanie jest prowadzone "w związku z przepisami dotyczącymi bezprawnych ogłoszeń, zanieczyszczenia miejsca publicznej i zanieczyszczenia drogi publicznej".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić