Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Gostyń. Sceny jak z horroru. Na domach krew i lepkie mazie

20
Podziel się:

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego doznali 1 listopada szoku, kiedy zobaczyli swoje zniszczone elewacje domów. Sprawcami szkód byli wandale, którzy zrobili to w ramach Halloween.

Gostyń. Sceny jak z horroru. Na domach krew i lepkie mazie
Halloween przyniosło niektórym mieszkańcom Gostynia straty (Getty Images, Arthur Carlo Franco)

Szczegóły sprawy przedstawił portal gostynska.pl. Na terenie powiatu gostyńskiego doszło do wielu podobnych do siebie przykrych incydentów z wandalami w roli głównej. 1 listopada mieszkańcy niektórych domów jednorodzinnych mieli niemiłą niespodziankę. Podczas poprzedzającej ten dzień nocy zdewastowano elewację ich domów.

Domy zostały obrzucane jajami z mąką lub samymi jajami. Kilka samochodów i dzwonek do drzwi zostały również ubrudzone sztuczną krwią. W Piaskach ucierpiały za to elewacja i okna przedszkola. Właścicielka placówki postanowiła jednak dać szansę sprawcom szkód. Sprawa nie została jeszcze zgłoszona na policję, gdyż poszkodowana czeka aż do sprzątania zgłoszą się sami winowajcy.

Szkody powstały w wyniku Halloweenowych "zabaw". Te przybrały w tym roku wyjątkowo nieodpowiedni charakter. Incydenty wyjątkowo zirytowały poszkodowanych mieszkańców. Mieszkańcy Pożegowa w Gostyniu wyznaczyli nawet nagrodę za wskazanie sprawców szkód. Niestety umycie samochodów i budynków okazało się niewystarczające, gdyż i tak zostały na nich ślady.

Zobacz także: Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Grzegorz
6 miesięcy temu
"Szkody powstały w wyniku Halloweenowych "zabaw" - a dlaczego Halloweenowych? Może "w wyniku zabaw związanych ze Świętem Zmarłych"?
Vddgv
6 miesięcy temu
Soczi żyć się strzela....
Oio
6 miesięcy temu
Jeśli jest halloween to można takich zadźgać ?
Beton
6 miesięcy temu
To jest efekt przesuwania granic tolerancji. W Irlandii osiemnastoletnie "dzieci" rzucają w budynki żwirem i kamieniami jeśli nie dostaną cukierka od właścicieli domu. U nas też tak będzie bo prawo zezwala na coraz więcej wandalizmu i zabrania karania za niszczenie mienia prywatnego, a przede wszystkim kościelnego.
Szkoda
6 miesięcy temu
Szkoda, że w Polsce nie ma łagrów. Tych wszystkich bandyckich niszczycieli warto byłoby wysłać do takich łagrów na ciężkie roboty, wtedy odechciałyby się im niszczycielskie zapędy.
wer
6 miesięcy temu
Niestety z zachodu przychodzą same złe zwyczaje.
znani
6 miesięcy temu
Wandale czy pisowcy? Każda możliwość zaszkodzenia Polakom jest mile widziana przez speców z PiS.
dxs
6 miesięcy temu
ani 1 zdj?
Olek
7 miesięcy temu
Następnym razem zanim się na kogoś powołacie proponuję potwierdzić na ile jest prawdą to co jest napisane. Najlepiej jeszcze potwierdzić u policji. To tak na przyszłość. Pozdrawiam
Pomalowane
7 miesięcy temu
dla żartu dwa samochody "plakatówkami" która to farba została na nich trzy dni na słońcu - spowodowała konieczność polerowania karoserii...
CNNNC
7 miesięcy temu
Ave Satan
Miodek
7 miesięcy temu
Ale to chamerykańskie święto:)
Normalna
7 miesięcy temu
Wszystko fajnie ,tylko trzeba znać granicę. Mieszkam w miejscowości turystycznej mamy to w sezonie .Pourywane lusterka ,wgniecione karoseje polamane znaki potluczone latarnie zdewastowane kosze
Olo
7 miesięcy temu
Sataniści mogą tak mieć!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić