Groza w Poznaniu. Autobus MPK pędzi pod prąd

24

Mieszkaniec Poznania nagrał, jak autobus miejski z pasażerami na jednej z głównych ulic jedzie pod prąd. Na szczęście, samochody zdążyli zmienić pas i nie doszło do wypadku. Jak informuje miejscowe MPK, prowadząca pomyliła trasę. Zostanie najprawdopodobniej wysłana na "weryfikację umiejętności".

Groza w Poznaniu. Autobus MPK pędzi pod prąd
Autobus miejski w Poznaniu jechał pod prąd (Facebook)

Do zdarzenia doszło na ulicy Lechickiej — jednym z głównych szlaków komunikacyjnych północnej części Poznania. Około godziny 15 w środę świadkowie zauważyli autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, który poruszał się pasem przeciwnego ruchu. Miejscowi postanowili sfilmować to co się dzieje.

Autobus jechał pod prąd na szerokiej drodze

Później filmik z kuriozalnej sytuacji został udostępniony na facebookowym fanpage'u "Poznański Trójkąt Bermudzki". Na nagraniu widać, jak autobus miejski spokojnie jedzie "pod prąd" na szerokiej trzypasmowej drodze. Co więcej, okazało się, że w chwili zdarzenia autobus był w trakcie wykonywania kursu na linii 178 i podróżowało nim kilkadziesiąt pasażerów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Prowadząca pomyliła trasę

Okazało się, że kierowczyni autobusu miejskiego pomyliła trasę. Przeprosiła pasażerów i zaczęła zastanawiać się nad tym jak wrócić na podstawowy przebieg trasy. Jak poinformowała portal EPoznań.pl rzeczniczka MPK Agnieszka Smogulecka, kobieta chciała wrócić na trasę linii 178 i nie pominąć żadnego przystanku.

Ostatecznie po dojechaniu do skrzyżowania kierująca zawróciła i pojechała ustaloną trasą linii 178. "Zabezpieczono zapis monitoringu, sprawa jest wyjaśniana" - tłumaczy Smogulecka.

Nagana dla kierowcy

Jak informuje, obecnie jednak wszystko wskazuje na to, że pani kierowca otrzyma naganę za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. "Zostanie skierowana do ośrodka szkolenia na weryfikację wiedzy i umiejętności" — dodała. Przewoźnik przeprasza za zaistniałą sytuację.

Zobacz także: Czołowe zderzenie samochodu z autobusem. Przerażające wideo ze Śląska
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić