Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Groziła mu kara śmierci. Przed egzekucją ocaliła go apelacja na komunikatorze Zoom

0

27-latek z Singapuru został skazany na karę śmierci. Jego obrońca złożył apelację, jednak rozprawa nie mogła się odbyć ze względu na pandemię COVID-19. Ostatecznie zadecydowano o jej przeprowadzeniu za pośrednictwem komunikatora Zoom.

Groziła mu kara śmierci. Przed egzekucją ocaliła go apelacja na komunikatorze Zoom
(Getty Images, Jantanee Phoolmas)

Skazany mężczyzna to Mohammada Azli Mohammad Salleh. 27-latek został oskarżony o handel narkotykami. Jak podaje "The Straits Times" takie przestępstwo jest w Singapurze karane śmiercią. Wspólnikiem Salleha był 48-letni Roszaidi Osman, który również usłyszał najwyższy wyrok.

Jak przebiegała apelacja na Zoom?

W rozprawie brało udział pięciu sędziów, oskarżeni mężczyźni, adwokaci, prokuratorzy oraz dwoje tłumaczy. Apelacja była również obserwowana przez przedstawicieli mediów.

Sędzia zdecydował się złagodzić wyrok Salleha. Mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć w sprawie pięciu zarzutów, w tym podżeganie 48-letniego wspólnika do handlu narkotykami. Największy spór między oskarżycielami a obroną toczył się wokół kwestii, jakiego rodzaju substancje były rozprowadzane przez mężczyzn. Prokuratura dowodziła, że określenie użyte przez mężczyzn odnosi się do metamfetaminy i heroiny, podczas gdy adwokaci dowodzili jego niejednoznaczności.

Apelacja Roszadiego Osmana została oddalona. Sąd zadecydował jednak o odesłaniu sprawy do Sądu Najwyższego celem przebadania 48-latka pod kątem psychiatrycznym. Specjaliści mają ocenić jego ewentualną niepoczytalność i orzec, czy istnieją podstawy do zamiany kary śmierci na dożywocie.

Zobacz także: Zobacz też: Lodówka z niespodzianką. Wielka akcja policji. Tego się nie spodziewali
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić