o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Grzebowisko zarażonych ptaków koło Ciechanowa. Zaledwie 450 m od zabudowań

8
Podziel się

W Zawadach Dworskich koło Ciechanowa powstaje grzebowisko ptaków, które padły z powodu ptasiej grypy. "Cmentarzysko" jest zlokalizowane zaledwie 450 m od zabudowań. W nocy z piątku na sobotę przybył pierwszy transport martwego drobiu. Okoliczni mieszkańcy protestują.

Grzebowisko zarażonych ptaków koło Ciechanowa. Zaledwie 450 m od zabudowań
Grzebowisko ptaków powstaje w Zawadach Dworskich. Mieszkańcy protestują. (Facebook)
bErTjgXV

Wysoce zjadliwa ptasia grypa przenosi się na coraz większe obszary kraju. W miejscach, gdzie występują ogniska wirusa, nakazywany jest masowy ubój drobiu. Martwe ptaki są następnie grzebane lub utylizowane.

Ptasia grypa. Protesty przeciwko grzebowisku

Grzebowisko dla ptaków powstało m.in. w miejscowości Zawady Dworskie w gminie Gołymin-Ośrodek. Mają tam trafiać martwe ptaki z całego regionu. Jak informuje portal "CiechanówInaczej", grzebowisko utworzono na prywatnej działce, zaledwie kilkaset metrów od pierwszych zabudowań.

bErTjgXX

Pierwsze ciężarówki z drobiem w eskorcie policji dotarły tam w piątek w nocy. Przeciwni "cmentarzysku" mieszkańcy zebrali się na miejscu, by zablokować transport.

Blokada przebiegła pomyślnie i drób nie trafił do grzebowiska. Decyzją sanepidu martwe zwierzęta ostatecznie zostały przetransportowane do zakładu utylizacyjnego. Protestujący jednak będą musieli za swoje działania ponieść prawne konsekwencje.

bErTjgYd
W nocy staraliśmy się blokować transporty drobiu i udało się, ale wiele osób zostało wylegitymowanych, zostały sporządzone wnioski do sądu, a wobec części będą prowadzone dalsze czynności. Ludzie obawiają się o własną hodowlę oraz uprawy – napisał jeden z mieszkańców lokalnemu portalowi Pułtusk24.pl

Grzebowisko w Zawadach zajmuje ok. 4-hektarowy obszar i ma ok. 7 m głębokości. Jak dowiedzieli się dziennikarze "CiechanówInaczej", właściciel działki legalnie zarejestrował działalność po otrzymaniu pozytywnej opinii m.in. z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Okoliczni mieszkańcy twierdzą jednak, że grozi to zanieczyszczaniem wód gruntowych, a co za tym idzie pól i łąk.

bErTjgYe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTjgYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Na swoje podw...
3 miesiące temu
Niech sobie właściciele kurników wożący sie najnowszymi brykami zagrzebią padniete kurczaki pod swoimi willami!!!
Grzebowisko
3 miesiące temu
a ja myślałem że powstaje nowa wieś o takiej nazwie kto wie może w dalekiej przyszłości taka wiocha będzie
Poprawiający
3 miesiące temu
Ale ta miejscówka to jest jakieś 40km oddadolana od Ciechanowa
bErTjgYz
Emeryt
3 miesiące temu
Niech sobie ci madrzy co wskazali to miejsce na pogrzebanie martwego drobiu ,wykopie sobie pod oknami swojego domu i tam pogrzebie ten drob.Macie racje nie dajcie sie
Stary emeryt
3 miesiące temu
Ciekawe kto zarządza kornikami. Na pewno posłowie działacze PSL-u ci którzy teraz są w PISie,wiec krzywdy mieć nie będą a ty głupi suwerenie siedź cicho a jak nie to policja i sądy
Rolnik
3 miesiące temu
Mam nadzieję że sąd okaże się mądrzejszy od policji i umorzy postępowania wobec ludzi którzy bronili swoich upraw a przedewszyskim bezpieczeństwa rodzin. Właściciel tej działki pewnie mieszka daleko i ma głeboko to co tam sie miało dziać. Ważne aby przelew na konto był.
ambrlukr
3 miesiące temu
ja podejrzewam, że wszystkie te choroby robi konkurencja, żeby wytępić hodowle. Ptaki śpiewają jak szalone. Jedliśmy kogel-mogel z surowych jaj, jest taki film. Teraz co 2 kurczak to salmonella. Takie flejtuchy? Nie było środków ochrony i szczepionek i pomidory rosły bez opryskiwania. Teraz ziemniaki pod dachem w workach.
Bebe
3 miesiące temu
Obok każdego kościoła jest legalne grzebowisko
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić