o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Harmonogram naboru do szkół ponadpodstawowych 2020/2021. Ruszyły konsultacje

0
Podziel się

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało wstępny harmonogram naboru do szkół ponadpodstawowych. Wybierasz się do liceum, technikum lub szkoły branżowej? Te informacje będą dla ciebie ważne.

Powstał wstępny harmonogram naboru do szkół ponadpodstawowych 2020/2021
Powstał wstępny harmonogram naboru do szkół ponadpodstawowych 2020/2021 (Pixabay)
bEKmgrAR

Ministerstwo Edukacji Narodowej obecnie pracuje nad nowymi terminami naboru na rok szkolny 2020/21. Na razie powstał wstępny projekt, który teraz trafił do konsultacji. MEN czeka na opinie do 13 maja.

Harmonogram naboru do szkół ponadpodstawowych. Ruszyły konsultacje

Jeżeli nic się nie zmieni, to uczniowie będą mogli składać dokumenty do liceum, technikum i szkoły branżowej do 4 sierpnia. Następnie szkoły będą mieć czas do 12 sierpnia na ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

bEKmgrAT

Dokładnie tydzień później placówki oświatowe będą musiały stworzyć ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych uczniów. MEN dodaje, że wszelkie dokumenty będzie można składać elektronicznie, a listy mogą być opublikowane na stronach internetowych szkół.

Będzie jeszcze jednak bardzo ważna zmiana. W tym roku nie będzie naboru uzupełniającego. MEN wyjaśnia, że spowodowane jest to faktem, że nie uda się go przeprowadzić do końca sierpnia, a ten termin jest wymagany przez ustawę.

bEKmgrAZ

Harmonogram naboru do szkół ponadpodstawowych 2020/2021:

  • Do 4 sierpnia 2020 r. należy złożyć uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (może być także wersja elektroniczna)
  • 12 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkół.
  • 19 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkół.

Przypominamy, że to na razie tylko projekt i obecnie trwają konsultacje. Do 13 maja do godziny 12.00 można przesyłać swoje uwagi i opinie. W tym celu powstała skrzynka e-mailowa pod adresem konsultacje_rekrutacja@men.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEKmgrBa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEKmgrBu
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić