o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Henryk Kania jest ścigany listem gończym. Prokuratura poszukuje mężczyzny

48
Podziel się

Prokuratura regionalna w Krakowie potwierdziła, że były szef Zakładów Mięsnych Henryk Kania jest oficjalnie poszukiwany. List gończy wydano już w marcu, a w kwietniu sprawa została przejęta przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Za Henrykiem Kanią wysłano list gończy. Mężczyzna jest poszukiwany na terenie Polski. Jeśli złapie go policja, zostanie zatrzymany w areszcie.
Za Henrykiem Kanią wysłano list gończy. Mężczyzna jest poszukiwany na terenie Polski. Jeśli złapie go policja, zostanie zatrzymany w areszcie. (Pixabay)
bELzomBh

Mężczyzna jest na razie poszukiwany w Polsce. Jeśli zostanie złapany przez policję to zostanie zatrzymany w areszcie. Henryk Kania przebywał dotychczas "w domu za granicą", gdzie mieszkał i miał mieć nawet status rezydenta.

Prowadzący zakłady Mięsne Henryka Kani są podejrzewani o wymienianie się 5,5 tysiącami pustych faktur ze swoją spółką zależną, Rubin Energy. Ich łączna wartość miała wynosić ponad 740 mln zł. Podejrzewane są również wyłudzenia zwrotu podatku VAT na kwotę blisko 28 mln zł. Zarząd spółki miał również narazić Skarb Państwa na straty ponad 40 mln zł w latach 2016-2019.

bELzomBj

Henryk Kania jest ścigany listem gończym. Prokuratura poszukuje mężczyzny

W 2003 roku Henryk Kania objął miejsce swojego ojca w Zakładach Mięsnych Henryka Kanii. Wyroby mięsne trafiły do sieci sklepów Biedronka - spółka sponsorowała drużyny piłkarskie, miała na swoim koncie pięć zakładów, które zatrudniały ok. 2 tysięcy osób. W 2014 roku Henryk Kania oddał swoją posadę prezesa Grzegorzowi M., którego aresztowano we wrześniu.

Henryk Kania wrócił na stanowisko prezesa w czerwcu 2019 roku. Kilka miesięcy później media poinformowały, że prezes zniknął. Twierdzono, że Kania ukrywa się w Stanach Zjednoczonych czy Wyspach Karaibskich.

bELzomBp

W 2019 roku Zakłady Mięsne Henryka Kani zanotowały 865,94 mln zł straty netto wobec 27,14 mln zł zysku w tym samym okresie rok wcześniej. X Wydział Gospodarczy sądu rejonowego w Katowicach prowadzi obecnie postępowanie w sprawie ogłoszenia upadłości zakładów.

Zobacz także: Ponad 3 promile we krwi. Kierowcy grozi więzienie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELzomBK
KOMENTARZE
(48)
Polak
rok temu
politycy wieksze wałki robia i sa bezkarni, Polska firma to muszą ja dojechać, znamy to
Denis
rok temu
Ten pan już od dawna zaplanował ucieczkę razem z grubymi milionami
Jadźka
rok temu
Po prostu wybył w siną dał, tak jak to zrobił Kluczyk
bELzomBL
ak001
rok temu
No i głupi jak but z lewej nogi! Jak by należał do PiSu, to by teraz spokojnie liczył kasę i co najwyżej zastanawiał się ile dać Rydzowi, a za ile sponsorować najbliższe wybory. A tak - Zbyszek go gania.
OH!!
rok temu
wszystkim ,którzy mordują ZWIERZĘTA CZAPA!!!
Polak
rok temu
Brawo. To tylko jeden z setek tysiecy ktorzy okradali nas Polakow.
lusi
rok temu
A co z Banasiem,zapomniano już?
blazej
rok temu
Polskich zakładów mięsnych nie ma. Są tylko polskie nazwy. Myślałem, że Henryk Kania to jedyna polska firma wśród tych udających polskie.
naturell
rok temu
dobrze ,że rodziny grzybów i ptaków nie ma nic wspólnego z tą peerelowską
kim
rok temu
Niech szukaja w Ameryce Południowej
Jkl
rok temu
Z prawie 800 mln w kieszeni pan Henryk kicha teraz na listy gończe.
smaczego
rok temu
Zwąchał się z PiS?
Jack 1
rok temu
W PRL-u rządził Kania też był nie zły kawał drania
bELzomBD
Jack 1
rok temu
A co kontrole robiły wcześniej spały nie wiedziano że kradnie?? Farsa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić