Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

To musiało Rosjan zaboleć. Na taki czołg natknęli się obrońcy Ukrainy

Podziel się:

Ukraińscy żołnierze nie zawsze niszczą rosyjskie jednostki. Niektóre po walkach są prawie całe, ale wymagają naprawy. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał, jak rosyjski sprzęt po drobnym remoncie pomaga Ukraińcom w walce.

To musiało Rosjan zaboleć. Na taki czołg natknęli się obrońcy Ukrainy
Ukraińcy naprawiają rosyjskie czołgi (Facebook)

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował filmik, na którym widać, co się dzieje z niektórymi rosyjskimi czołgami, które trafiają w ręce Ukraińców. Jak widać na nagraniu, obrońcy nie wyrzucają zdobytych w walce trofeów, a robią tak, aby zaczęły służyć na rzecz Ukrainy.

Ukraińcy naprawiają rosyjski sprzęt

Lecz najpierw uszkodzony sprzęt musi zostać naprawiony. To robią ekipy naprawcze jednostek wojskowych — informuje Sztab Generalny. Jak czytamy na Facebooku, ukraińscy mistrzowie sukcesywnie przywracają sprzęt wojskowy i broń, która została uszkodzona lub zdobyta w walkach z najeźdźcami.

Sztab podkreśla, że większość mechaników miała przed wojną inne specjalizacje i zawody. Ale teraz reanimują sprzęt, który żołnierze przywożą z linii frontu. Jeden z mechaników opowiedział, że proces może być bardziej lub mniej skomplikowany — zależy od stanu, w jakim sprzęt został dostarczony.

Zdarza się, że Rosjanie po prostu go opuszczają, a on [sprzęt - przyp. red.] jest sprawny. Był jeden czołg, który był porzucony w pełni gotowy do użycia. Sprawdziliśmy go, Rosjanie nawet z niego nie strzelali — powiedział jeden z żołnierzy.

Duże straty Rosjan

Rosjanie nadal tracą ogromną ilość sprzętu. Według ukraińskich wyliczeń do 16 maja w Ukrainie zlikwidowano lub przejęto już 1228 rosyjskich czołgów, 2974 bojowych pojazdów opancerzonych, 577 systemów artyleryjskich, 89 systemów obrony przeciwlotniczej, 200 samolotów i 165 helikopterów.

Zobacz także: Rosja znowu przechytrzona. Ukraina udaremniła kolejny atak
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić