Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Cichy protest. Wymowne zdjęcie z Krymu

Podziel się:

Krymscy partyzanci oblali budynek administracji miasta Eupatoria żółtą i niebieską farbą — kolorami flagi ukraińskiej. "Krym to Ukraina!" - napisał na Facebooku przewodniczący Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarów. Półwysep Krymski jest okupowany przez Rosję od 2014 roku.

Cichy protest. Wymowne zdjęcie z Krymu
Partyzanci oblali budynek władz w Eupatorii żołtą i niebieską farbą (Facebook, Refat Chubarov)

Czubarow zamieścił na Facebooku zdjęcie wejścia do budynku, który został w nocy z niedzieli na poniedziałek oblany żółta i niebieską farbą. Polityk dodaje, że jest to budynek administracji okupacyjnej miasta Eupatoria.

Cichy protest na Krymie. "To Ukraina"

Jak napisał, za "atakiem" na budynek stoją krymscy partyzanci. Mogą to być między innymi przedstawiciele Tatarów krymskich, którzy mają wyraźnie proukraińskie stanowisko i sprzeciwiają się Rosji od 2014 roku, za co często są prześladowani przez tamtejsze służby.

Szef Medżlisu Tatarów Krymskich w ironiczny sposób skomentował również, że liczy iż "następnym razem koktajl Mołotowa również osiągnie swój cel". - Krym to Ukraina! [...] Partyzanci krymscy wskazali rosyjskim najeźdźcom, że powinni jak najszybciej opuścić okupowany półwysep. Jak dotąd most przez Cieśninę Kerczeńską nie został wysadzony w powietrze — dodał Czubarow.

Na Krymie Rosja gromadzi liczne siły

Krym jest zajęty przez Rosjan od 2014 roku, gdzie od tego czasu zniknęły wszystkie ukraińskie symbole, a budynki lokalnych władz zostały przejęte przez Rosję. Osoby, które temu się sprzeciwiają, są aresztowane, a na Krym przesiedlono Rosjan z innych regionów tego kraju.

Rosjanie na Krymie gromadzą również liczne siły wojskowe i sprzęt bojowy, który trafia tam przez Most Krymski. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksij Daniłow na antenie Radia NW powiedział, że Ukraina zaatakowałaby już ten most, gdyby "była na to szansa".

Byłoby dobrze, gdyby nasi partnerzy zapewnili nam takie dostawy uzbrojenia, które pozwoliłyby nam dosięgnąć do Mostu Krymskiego. Rozwiązałoby to wiele naszych problemów - ocenił polityk.
Zobacz także: Odessa następnym celem Putina. Odliczanie trwa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić