Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Horror na granicy. Ludzie nie mogą się nadziwić, co zrobili żołnierze Kim Dzong Una

146
Podziel się:

Północnokoreańscy strażnicy graniczni zastrzelili młodego mężczyznę, który zbliżył się do chińskiej granicy w poszukiwaniu jedzenia. Żołnierze nawet nie zabrali jego ciała. Jeszcze bardziej szokujące jest to, jak zostali za to nagrodzeni przez władze państwa.

Horror na granicy. Ludzie nie mogą się nadziwić, co zrobili żołnierze Kim Dzong Una
Kim Dzong Un (Getty Images)

Anonimowe źródło gazety "Daily North Korea" podaje wstrząsające informacje. W prowincji Ryanggang w Korei Północnej strażnicy graniczni mieli zastrzelić ponad dwa tygodnie temu młodego mężczyznę. Żołnierze zamordowali 20-latka w okolicy rzeki Yalu w Hyesan i tam też pozostawili jego ciało.

Informator podaje, że wojsko nie podjęło żadnych działań, by przetransportować jego ciało od czasu tragedii. Zdaniem informatora gazety zastrzelony mężczyzna był członkiem brygady robotniczej z prowincji Południowy Pyongan, która zajmuje się budową domów w Samjiyon. 20-latek miał opuścić oddział, gdyż chciał kupić jedzenie w Hyesan.

Młody mężczyzna szedł wzdłuż rzeki późnym wieczorem, kiedy został zauważony przez patrol graniczny, który obserwował okolice. Żołnierze bez zastanowienia wystrzelili 20 pocisków w kierunku 20-latka. Mieszkańcy ponoć "nie mogą się nadziwić" temu, że "żołnierze po prostu zostawili ciało" - podaje informator.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Kim Dzong Un wydał rozkaz ustanawiający strefę buforową w odległości od jednego do dwóch kilometrów od linii zamknięcia granicy, wzywając wojska do "bezwarunkowego" strzelania do wszystkich ludzi, którzy się do niej zbliżą.

Od tego czasu Korea Północna robi wszystko, aby uszczelnić chińsko-północnokoreańską granicę, którą chroni duża liczba żołnierzy, ogrodzenie pod napięciem i rozłożone miny. Na niektórych odcinkach granicy wielokrotnie dochodziło do ostrzału przez wojsko.

Pochwała i urlop za strzelanie do ludzi

Jeszcze bardziej szokujące jest postępowanie władz północnokoreańskich w związku z tymi strzelaninami. Żołnierze dostają pochwały za zastrzelenie każdego, kto zbliży się do granicy. Są także nagradzani "urlopami pochwalnymi". - Władze kraju tworzą atmosferę, w której żołnierze wierzą, że mogą się wyróżnić strzelając do ludzi - informuje źródło.

Tak też się stało po ostatniej strzelaninie. Informator podaje, że żołnierze, o których mowa, otrzymali podziękowania od Straży Granicznej i dowódcy ich brygady, a także 15 dni urlopu pochwalnego.

Ma to na celu wytworzenie atmosfery strachu i zwiększenie poczucia napięcia - wyjaśnia informator "Daily NK".
Zobacz także: Apel Afgańczyków mieszkających w Polsce. "Uratujcie nasze rodziny"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
obserwator
rok temu
No cóż takiego urlopowanego żołnierza nie trzeba żywić. Więcej żarcia zostanie dla dowódców.
Unono
rok temu
Odyniec co ty na to?
LLLLLLL
rok temu
Jakbym widział Polskiego Kima.
Oni tylko wyk...
rok temu
W niemieckich obozach koncentracyjnych w czasie II Wojny Światowej strażnicy też dostawali urlop za zastrzelenie więźnia który zbiżył się do ogrodzenia. Czasami nawet sami wołali więźniów żeby ci podeszli do ogrodzenia a potem i zabijali dla dostania urlopu.
bas
rok temu
Nie mogli się nadziwić, że zostawili ciało. Nie że zabili, ale że zostawili ciało.
znafca
rok temu
to nie zjedli i zostawili? rzeczywiście dziwne
to niezle
rok temu
gdzie sa spiwory od PO pytam sie?
Jowisz
rok temu
Świat nic z tym nie robi czyli tak ma być. To jest normą w dzisiejszym chorym świecie.
qqq
rok temu
Coraz więcej artykułów o Korei Pn.USA wybiera się na wojnę z Chinami, a Korea to doskonały poligon.Pierwsze drony uderzą w ciągu 12 miesięcy, rozwalając niedawno uruchomiony reaktor jądrowy, oraz pałac Kima.Żołnierze właśnie powrócili z Kabulu, a broń nie powinna rdzewieć.
Tymczasem w P...
rok temu
Błaszczak już myśli nad własną "strefą buforową".
paruzjonista
rok temu
Następny świat będzie dobry i doskonały. Bo u Jahfy co szósty uniwers jest jest dobry i doskonały. Pierwszy, drugi i piąty są skopane. Trzeci to piekło, a czwarty to czyściec. W szóstym świecie nie ma granicy między Koreą a Chinami. W szóstym świecie ludzie się przyjaźnią i wspólnie spędzają czas. W szóstym świecie nie ma gniewu i wrogości. W szóstym świecie Maria nie musi płakać obrazem. A więc ludzie, cierpliwości. Jeszcze tylko pięć paruzji i będzie piąty świat. Poczekajmy aż na kości wypadnie szóstka. Bóg nie gra w kości.
dr historii
rok temu
Tak wyglada komunizm a Oboz Zdrady chce go nam zaprowadzic.
Bobik
rok temu
Tak będzie i u nas.
Kim Ir Kacz
rok temu
A kiedy tak będzie u nas w Pisslandii?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić