Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Imigranci z Bliskiego Wschodu zatrzymani na granicy. Przewoził ich Czech

8
Podziel się:

Dwóch Turków, Syryjczyk bez dokumentów i Czech - kierowca, próbowali przekroczyć autem polską granicę w Lipie. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej.

Imigranci z Bliskiego Wschodu zatrzymani na granicy. Przewoził ich Czech
Nielegalni imigranci próbowali przedostać się przez polską granicę. (Straż Graniczna, Nadbużański OSG)

Funkcjonariusze straży granicznej patrolowali okolicę Lipia. Jednostka z Czarnej Górnej poddała kontroli kilka pojazdów. Wśród nich znalazła się Skoda, kierowana przez 32-letniego Czecha.

W trakcie zatrzymania funkcjonariusze spostrzegli, że Czech nie jest jedynym podróżującym. W aucie znajdowało się jeszcze trzech mężczyzn, którzy, jak potem udało się ustalić, byli imigrantami z Bliskiego Wschodu.

Nielegalni imigranci z Bliskiego Wschodu. Celem podróży były Niemcy

W trakcie standardowej kontroli funkcjonariusze poprosili podróżujących skodą o dokumenty. Wszyscy je posiadali - oprócz obywatela Syrii, 37-latka.

Zobacz także: Galeria prosto z Marsa. NASA udostępnia mnóstwo nowych zdjęć

28-letni i 37-letni obywatele Turcji mieli ze sobą dowody osobiste. Co jednak ciekawe - nieopodal znaleziono ich paszporty, które były mocno poniszczone. Jak podejrzewa patrol Bieszczadzkiego Oddziału SG - być może Turcy chcieli, aby potraktowano ich jak Syryjczyków. Paszporty mężczyzn znaleziono na polsko-ukraińskiej granicy.

Jak relacjonują strażnicy - za pomoc w nielegalnym transporcie każdy z imigrantów zapłacił organizatorom przedsięwzięcia po 3 tys. euro. Transport miał przebiegać przez Ukrainę, Polskę, a ostatecznym celem Turków i Syryjczyka były Niemcy. Czech w trakcie przesłuchania przyznał się, że pomagał w całym procederze, za co otrzymał pieniądze.

Czech musi zapłacić teraz 1,5 tys. zł grzywny. 32-latka skazano także na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Imigranci zostaną natomiast najprawdopodobniej odesłani do domów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
ŻADEN BIZNES
2 lata temu
3000€ służbom granicznym za jednego nielegalsa i pobyt z żarciem/noclegami w UE dla kierowcy+wszystkie koszty sądowe+więzienie lub zawiasy.Prawo już jest:D
PO KIESZENI
2 lata temu
Kierowca i właściciel firmy przewozowej zabulą za KAŻDY dzień pobytu i utrzymywania nielegali w UE.
Hans
2 lata temu
Inwazja trwa w najlepsze, ale ludzie mają to gdzieś. Wystarczy zobaczyć jak zachód zmienia się wraz ze zmianą etniczną i kulturową.
fakt
2 lata temu
A ja mysle, ze powinno sie ich odeslac na koszt czecha i dodatkowo ukarac go 10000 euro na poczet obslugi i akcji strazy granicznej. Dodatkowo dla wszystkich zakaz wjazdu na teren Polski.
ip123
2 lata temu
Do domu czy na Ukrainę, bo taniej i zgodnie z prawem międzynarodowym. Chyba, że znowu znajdzie się jakiś mądry akordeonista z Chorzowa z panią z Bielska i pojadą na granicę ich asekurować,
Dobry biznes
2 lata temu
Ten Czech zrobił dobry interes. Skasował po 3000 € od osoby, czyli razem 9000 €, a zapłacić musiał 1500 złotych kary, czyli około 350 €.
Jola
2 lata temu
Nie bójcie się, oni nie chcą zostać w naszym idealnym kraju. Trzeba ich było puścić do Makreli. Tam sooocjal lepszy. My nie mamy im nic do zaoferowania.... i dobrze.
abc
2 lata temu
Taki przemyt powinny być traktowany jak narkotyki!!Ale kary bardziej surowe!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić