Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

Indonezyjski okręt podwodny odnaleziony. Niemal kilometr pod wodą

115
Podziel się:

Historia zaginionego okrętu podwodnego Nanggala wydaje się być bliżej rozwiązania. Jak donoszą media, poszukiwacze prawdopodobnie zlokalizowali maszynę. Spoczywa na dnie, na głębokości 850 metrów.

Indonezyjski okręt podwodny odnaleziony. Niemal kilometr pod wodą
(Getty Images)

Informacja o znalezieniu Nanggali pojawiła się na Twitterze. Okręt został zlokalizowany, jednak dotarcie do niego będzie trudne. Ma spoczywać na dnie, na głębokości około 850 metrów.

Najgorszą rzeczą pod wodą jest niekontrolowany pożar. Widać to było na przykładzie "Kurska" gdy pożar zabił część załogi ale części marynarzy udało się przeżyć w przedziałach nie objętych wybuchem. Nie chcę spekulować ale jeśli doszło do zwarcia, pożaru, to mogła np. eksplodować torpeda. Tu nie ma nadziei na znalezienie żywych członków, przy głębokości 850 metrów musiało dojść do zniszczenia kadłuba. Polskie kobbeny miały głębokość roboczą 186 m, a wytrzymałość konstrukcyjną kadłuba - 220 m. Oznacza to, że poniżej tej głębokości kadłub ulega zniszczeniu - mówi w rozmowie z o2.pl. komandor porucznik Robert Rachwał, były dowódca polskiego okrętu podwodnego ORP "Kondor".

Dodaje, że zagadką jest to, że na pokładzie było aż 53 osoby, gdy na okręcie tego typu było miejsce 36 członków załogi.

Okręt, należący do indonezyjskiej Marynarki Wojennej zaginął w środę. Wyszedł w morze na rutynowe ćwiczenia ze strzelań torpedowych. Dotąd nie było wiadomo, jakie są jego losy. Teraz wydaje się, że zlokalizowano wrak.

Zobacz także: Odnaleźli krążownik po osiemdziesięciu latach. Leżał u wybrzeży Norwegii

Jak informuje telewizja Sky, nie odnotowano znaków życia. Wydobyto kilka przedmiotów, które zidentyfikowano jako pochodzą z Nanggali. M.in. zbiorniczek ze smarem, mogącym służyć do smarowania peryskopu i dywaniki modlitewne członków załogi.

Sky przywołuje także wypowiedź dowódcy indonezyjskiej Marynarki Wojennej. Admirał Yudo Marongo stwierdził, że dysponując takimi dowodami, marynarka przeszła od fazy poszukiwania okrętu, do stwierdzenia fazy jego zatopienia.

Na pokładzie okrętu było 53 osoby. To o wiele za dużo, jak dla maszyny tego typu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
Emerytura +
rok temu
Pewno jak w Polsce te "towarzyszące osoby" musiały raz w roku być na łodzi podwodnej w zanurzeniu by dostać wyższe emerytury.
Booba
rok temu
Panie autorzyno, proszę popracować nad polszczyzną w piśmie.
Ciekawe
rok temu
Co na to Najman?
Adam
rok temu
Znaczy odnaleziony czy prawdopodobnie zlokalizowany
Omg
rok temu
Straszna śmierć. Bez szansy na ratunek. Okropność
PYTAM !!!
rok temu
Czy szanowny admin śpi i nie czyta co tu się wypisuje na forum jako komentarze do tragicznego wypadku ?
dvs
rok temu
Milion bez grosza to nie milion
Bohdan
rok temu
Skąd tu wysyp myślących inaczej
Takto jest
rok temu
Wyślijcie Macierewicza do zbadania tej tragedii- na pewno winni będą ruscy o Tusk.
Bebe
rok temu
Allach licho ich chronił choć Jezus nic skuteczniejszy
daniel
rok temu
masz jakieś ostanie życzenie... do wspólnika. zwanego dalej tak jak myślisz. zapewniam cię że tobie i tak nie nałoży jesteście parą na zawszę.
buisness sp z...
rok temu
trochę czasu może upłynąć ale nie wiem co powiedzieć. pewnie się okaże ile mam z tego co mi ukradli złodzieje i oszusty podszywający się pod znany i lubiany używany do odzieży roboczej zwanej tak jak chcesz... *** ale się stresuję jak nie trafię to mnie zostawi... powie że stry też myśli że jak coś zrobi to nie widać...
Hystapses1966...
rok temu
Zginęli śmiercią podwoniaka. Cześć ich pamięci.
watykan
rok temu
dzięki państwu wierzymy w to co widzimy... co za róznica co inni mówią skoro my mam czas i sypcjany napój do pokonania barjer dzięku w sytuacji nie było tak jego zawineli wszyscy widzieli a my pod wpływem alkoholu nic nie pamiętamy... złodziej oszusty powinni wam zabrać wszystko znajdę tą pozycję i pomyślę. znalazłem nie da się jej usunąć brzmi weź soboie coś wymyślisz. no co za różnica komu przepiszesz na chwilę , żadna i tak nie powinno być nie sprawiedliwe żeby człowiek drugiego człowieka unikał nawet nie mają za co odejść. wiemy kto ma coś dołożyć nam. eeee to nie z tacy ale razem piją pamiętają to co robili wszyscy mają konta ale gotowką obracją nie dopuszczą żeby brakowało pieniądzy w obrocie bezgotówkowym korzystaj z karty tylko tam gdzie musisz korzystać a tam gdzie jej nie przyjmują używaj gotówki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić