Jak śpią żołnierze na wojnie? Zrobił zdjęcie swoim kolegom

Podziel się:

Gdzie żołnierze śpią na wojnie? Ukraina od 58 dni broni się przed atakiem Rosji. Oznacza to, że w wielu miejscach żołnierze zmuszeni są czuwać całe noce. Kiedy więc śpią? Niektórzy odsypiają za dnia.

Jak śpią żołnierze na wojnie? Zrobił zdjęcie swoim kolegom
Wojna w Ukrainie trwa (Getty Images, Anastasia Vlasova)

Gdzie żołnierze śpią na wojnie? Takie pytania z pewnością zadaje sobie wiele osób. W końcu każdy z nas ma potrzebę snu, której nie da się niczym innym zastąpić.

Wojna nie ma względu na nocną porę, dlatego żołnierze muszą czuwać w trakcie konfliktu nieraz całe noce. Niektórzy śpią więc za dnia.

W jakich warunkach śpią ukraińscy żołnierze? Są fotografie, które pokazują, jak to wygląda. Na Twitterze opublikowano zdjęcie, na którym widzimy dwóch ukraińskich żołnierzy, którzy odpoczywają w okopach.

Na wojnie też trzeba. Ukraińscy żołnierze śpią w okopach

Od ziemi oddzielili się matami, a ich poduszkami stały się torby z wojskowym osprzętem. Jedyne, co w jakiś sposób może kojarzyć się z normalnymi warunkami do spania, to koc, który żołnierze wzięli ze sobą. Sami natomiast pozostali ubrani - śpią w pełnym mundurze. Nie zdjęli nawet kominiarek. Nic dziwnego - bez munduru nie byliby w stanie wytrzymać zimna.

Zdjęcie z jednej strony pokazuje, że żołnierze to też ludzie, o czym oglądając dramatyczne relacje z frontu można zapomnieć. Z drugiej - prezentuje przerażające oblicze wojny, gdzie wróg czyha tylko na chwile słabości, aby zaatakować. Nie ma możliwości odpoczynku bez pomocy kolegów, którzy czuwają, kiedy inni śpią.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić