Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Jak śpią żołnierze na wojnie? Zrobił zdjęcie swoim kolegom

Podziel się:

Gdzie żołnierze śpią na wojnie? Ukraina od 58 dni broni się przed atakiem Rosji. Oznacza to, że w wielu miejscach żołnierze zmuszeni są czuwać całe noce. Kiedy więc śpią? Niektórzy odsypiają za dnia.

Jak śpią żołnierze na wojnie? Zrobił zdjęcie swoim kolegom
Wojna w Ukrainie trwa (Getty Images, Anastasia Vlasova)

Gdzie żołnierze śpią na wojnie? Takie pytania z pewnością zadaje sobie wiele osób. W końcu każdy z nas ma potrzebę snu, której nie da się niczym innym zastąpić.

Wojna nie ma względu na nocną porę, dlatego żołnierze muszą czuwać w trakcie konfliktu nieraz całe noce. Niektórzy śpią więc za dnia.

W jakich warunkach śpią ukraińscy żołnierze? Są fotografie, które pokazują, jak to wygląda. Na Twitterze opublikowano zdjęcie, na którym widzimy dwóch ukraińskich żołnierzy, którzy odpoczywają w okopach.

Na wojnie też trzeba. Ukraińscy żołnierze śpią w okopach

Od ziemi oddzielili się matami, a ich poduszkami stały się torby z wojskowym osprzętem. Jedyne, co w jakiś sposób może kojarzyć się z normalnymi warunkami do spania, to koc, który żołnierze wzięli ze sobą. Sami natomiast pozostali ubrani - śpią w pełnym mundurze. Nie zdjęli nawet kominiarek. Nic dziwnego - bez munduru nie byliby w stanie wytrzymać zimna.

Zdjęcie z jednej strony pokazuje, że żołnierze to też ludzie, o czym oglądając dramatyczne relacje z frontu można zapomnieć. Z drugiej - prezentuje przerażające oblicze wojny, gdzie wróg czyha tylko na chwile słabości, aby zaatakować. Nie ma możliwości odpoczynku bez pomocy kolegów, którzy czuwają, kiedy inni śpią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić