Jeden z najbogatszych ludzi świata pozywa współpracownicę Nawalnego

Podziel się:

Rosyjska agencja informacyjna poinformowała, że jeden z najzamożniejszych oligarchów zdecydował się na pozwanie do sądu Marii Pewchik. Biznesmen zarzucił bliskiej współpracownicy Aleksieja Nawalnego, że dopuściła się wobec niego zniesławienia. W jakiej kwestii?

Jeden z najbogatszych ludzi świata pozywa współpracownicę Nawalnego
Rosyjski oligarcha pozwał do sądu współpracownicę opozycjonisty Aleksieja Nawalnego (Getty Images, Bloomberg Finance LP)

Maria Pewchik jest szefową dochodzeń w Fundacji Antykorupcyjnej (ACF) Aleksieja Nawalnego. Jak informuje oficjalna rosyjska agencja informacyjna Tass, oligarcha, który pozwał Pewchik do sądu, to Oleg Dieripaska.

Oleg Dieripaska pozwał współpracownicę Aleksieja Nawalnego

Informację potwierdził także niezależny rosyjski portal Meduza. Jak podano, do złożenia pozwu doszło w czwartek 9 marca, a termin pierwszej rozprawy został wyznaczony na 1 czerwca tego roku. Oleg Dieripaska zarzuca aktywistce opublikowanie rzekomo fałszywej informacji o jego udziale w licytacjach zabezpieczeń.

Oleg Dieripaska to rosyjski biznesmen i prawdopodobnie jeden z najbogatszych ludzi świata. Jest z pochodzenia Białorusinem. 8 kwietnia 2022 r. Rada Unii Europejskiej nałożyła na Dieripaskę sankcje, oskarżając o wspieranie działań podważających integralność terytorialną, suwerenność oraz niezależność Ukrainy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Bloger pokazuje bogactwo popleczników Putina. "Nie można nam wszystkim założyć kagańca"

To nie pierwszy raz, kiedy rosyjski oligarcha podjął kroki prawne przeciwko współpracownikom Aleksieja Nawalnego. Analogiczna sytuacja miała już miejsce w październiku 2022 roku, a spór sądowy wybuchł w związku z exposé skupionym na ministrze spraw zagranicznych Rosji – Siergieju Ławrowie.

Z kolei w 2018 roku Oleg Dieripaska zdecydował się pozwać zespół Aleksieja Nawalnego pod zarzutem naruszenia jego prywatności. Oligarcha dowodził, że aktywiści dopuścili się tego przestępstwa, prowadząc dochodzenie oparte na zdjęciach opublikowanych na Instagramie przez białoruską eskortę Nastię Rybkę. Spędzała ona czas z Deripaską i ówczesnym wicepremierem Rosji Siergiejem Prichodko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić