Wróć na
Karolina Woźniak
|

Jeden z protestujących w Warszawie zmarł? Policja odpowiada na doniesienia

60
Podziel się

Komenda Stołeczna Policji zdementowała pojawiające się w sieci plotki dotyczące śmierci jednego z uczestników po proteście przedsiębiorców w Warszawie.

Policja zdementowała plotki, jakoby jeden z uczestników protestu zmarł.
Policja zdementowała plotki, jakoby jeden z uczestników protestu zmarł. (YouTube)
bCGeeIYB

Strajk przedsiębiorców w Warszawie miał miejsce na Placu Zamkowym. Jak podaje policja, zgromadzenie było nielegalne, a uczestnicy protestu łamali zasady obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Po sobotnim wydarzeniu w sieci pojawiła się informacja o tym, jakoby jeden z uczestników zmarł.

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Jeden z protestujących zmarł? Policja dementuje plotki

Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji przyznał, że odnotowano jedną sytuację z mężczyzną, który zasłabł w trakcie protestu. "Mężczyzna został zabrany do szpitala. Nie zmarł, jest wypisany ze szpitala. Prawdopodobnie jest już w domu i ma się dobrze" - dodał w rozmowie z Onetem.

bCGeeIYD

Podczas protestu doszło do zamieszek. Policja wykorzystywała również gaz łzawiący. Na miejsce przyjechali nie tylko policjanci, ale również karetki pogotowia. Mariusz Kamiński zdecydował się na wydanie oświadczenia, w którym bronił funkcjonariuszy policji.

W oświadczeniu zaznaczył, że "zakaz zgromadzeń publicznych wynika z zagrożeń epidemicznych, a nie z chęci ograniczania praw obywatelskich". Celem rygoru jest troska o zdrowie. Dlatego tak ważne jest noszenie maseczek czy zachowanie odpowiedniej odległości. Po proteście zatrzymano 380 osób, wystawiono 150 mandatów i wysłano 220 wniosków do sądu o ukaranie.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa. Rząd ma kilka dni na szczegółowe rozwiązania. Inaczej będą zwolnienia

bCGeeIYJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGeeIZe
KOMENTARZE
(60)
Jacek
2 miesiące temu
Policja przeganiają pałami wirusa a protestujący nie zrozumieli dobrej roboty policji. Może jakiś tam dostał palą ale napewno miał korona wirusa.
Niet
2 miesiące temu
Chcieli mieć własną miesiecznice a PiS mowi niet.
Maniek
2 miesiące temu
Ale policja już nie dodała, że te zasady dotyczą tylko stanu wyjątkowego, którego w kraju nie posiadamy, bo by on nakładał na rząd wypłacanie odszkodowań przedsiębiorcom jak i ich pracownikom, za utratę pracy w czasie pandemii. Więc to działanie policji było jak najbardziej nielegalne, a nie protestujących przedsiębiorców...
bCGeeIZf
janusz
2 miesiące temu
chcieliście firmę to macie domy publiczne stoją przed wami otworem
e tam
2 miesiące temu
Nawet gdyby zmarł to zapewne na koronawirusa, więc po problemie.
Najnowsze komentarze (60)
EuPi
miesiąc temu
Milicja też dementowała plotki, ze zabili Pyjasa! Mamy powtórkę z rozrywki?
j23
2 miesiące temu
Dlaczego Policja nie zrobiła porządku i nie zaatakowała Kaczynskiego w kwietniu przed pomnikiem w warszawie i nie wygnała ich z cmentarza??
POGROM
2 miesiące temu
Życie musi się toczyć, daliśmy się wmanipulować w jakąś bajkę o wielkiej zarazie która zabija osoby 70 plus oczywiście z wyjatkami...jak wszędzie i zawsze. Średnia wieku w Polsce to 74 lata, weźcie się już ludzie do roboty iżyjcie dalej, ściągnijcie te chorobotwórcze kagańce i pogońmy tych "stróżów PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI"
POGROM
2 miesiące temu
W tym kraju jest nielegalne pracować i dbać o własną rodzinę
piotruś
2 miesiące temu
siuśki i pisiorki tany tany bum cyk cyk:)
Piątnica
2 miesiące temu
ZOMO-ZOMO-ZOMO
donek i bolek
2 miesiące temu
TYLKO jeden? SZKODA - poLICJA poWINNA pałowac takich GDZIE poPADNIE !!!!
...
2 miesiące temu
Hrum, hrum pisiorki .
bCGeeIYX
patolog
2 miesiące temu
Co za bzdety.
vvvv
2 miesiące temu
policja jest tak samo prawdomówna jak te kreatury z PIS
Adik
2 miesiące temu
A jak po tych protestach więcej ludzi rozchoruje na covid i nie daj boże ktoś umrze to czyja to będzie wina. Też policji?
Don G
2 miesiące temu
Kto ja się pytam za pisowców będzie nami rządzić. Jeden uczciwy niech się objaśni.... ok pewno przed wyborami jeszcze tacy są.
gosc
2 miesiące temu
Plotka pewnie wyszła ze "sprawdzonego źródła" GW??? Ten tabloid nigdynie sprawdza źródeł, dlatego już ledwo ciągnie - i bardzo dobrze, bo szmatławcom mówię NIE.
Romcio
2 miesiące temu
Mieliśmy faszyzm, potem socjalizm, niepodległość i kaczyzm co jeszcze nas czeka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić