Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Jej ochroniarz kłamał. Szydło mówi o praworządności w Polsce

592
Podziel się:

W czasie środowej sesji plenarnej PE prezydent Francji Emmanuel Macron mówił m.in. o naruszeniu przez Polskę zasady praworządności. Jego słowa rozjuszyły Beatę Szydło. Europosłanka zaczęła przekonywać, że "Polska jest krajem praworządnym". Ta sama Beata Szydło, której kierowca przyznał niedawno, że został zmuszony do składania fałszywych zeznań w sprawie wypadku rządowej limuzyny.

Jej ochroniarz kłamał. Szydło mówi o praworządności w Polsce
Beata Szydło w PE mówiła o praworządności w Polsce (PAP)

W środę Emmanuel Macron wygłosił w Parlamencie Europejskim przemówienie dotyczące prezydencji Francji w Radzie Unii Europejskiej. Prezydent Francji mówił o priorytetach unijnej polityki, nawiązał m.in. do kwestii ochrony praworządności i zapowiedział, że Paryż będzie jej bronił.

Praworządność jest cenna. Chodzi o to, by ponownie przekonać do niej wszystkich, którzy odeszli od jej poszanowania. (...) Koniec praworządności oznacza koniec niezależności i powrót reżimów autorytarnych, od których zaczęła się nasza historia - mówił Macron.

Szydło o praworządności w Polsce

Słowa Macrona wyraźnie nie spodobały się europosłance PiS Beacie Szydło. Była premier także zabrała głos podczas debaty. - Ilekroć państwo podważacie praworządność w Polsce, muszę się odezwać jako była premier, która miała okazje rozmawiać na ten temat również z panem prezydentem Macronem. Polska jest krajem praworządnym - Szydło powiedziała stanowczo.

Panie prezydencie, głosy płynące z Warszawy czy Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża. Obejmująca w UE prezydencję Francja musi pamiętać, że w czasie obecnych kryzysów Europa potrzebuje jedności, a nie tworzenia wewnętrznych sporów - dodała europosłanka PiS.

Praworządność kontra kłamstwa

Te zapewnienia jednak mogą budzić wątpliwości. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku kierowca rządowej limuzyny Szydło przyznał na łamach "Gazety Wyborczej", że on i jego koledzy zostali zmuszeni do kłamstw w sprawie wypadku, do którego doszło w 2017 roku.

Były oficer BOR Piotr Piątek stwierdził, że dowódca zmiany przekazał funkcjonariuszom, co mają mówić. Jego zeznania miały obciążyć odpowiedzialnością za spowodowanie zdarzenia drugiego uczestnika wypadku, kierowcy seicento Sebastiana Kościelnika.

- Ja sobie zdawałem sprawę, że chcąc dalej pracować i awansować musiałem mówić to, co reszta - Piątek powiedział "Gazecie Wyborczej". Wyrzuty sumienia jednak zmusiły go - jak twierdzi - do wyznania prawdy. - Nie mogłem dłużej z tym żyć - dodał były funkcjonariusz BOR.

Zobacz także: Rewelacje ws. wypadku Beaty Szydło. Posłanka wystosowała apel
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(592)
Canadian
3 dni temu
Demokrata szanujący prawa człowieka się odezwał, który co chwilę nasyła zbirów w mundurach lejących ludzi na ulicy. Gerontofil, pederasta i dyktator, który wygrał ostatnie wybory w taki sam sposób jak lukaszenko. Taki sam zwyrodnialec jak Trudeau.
Pppppp
4 miesiące temu
Gawłowski, Giertych też się śmieje, i kto tu mówi o praworządności?
Ania
4 miesiące temu
Beata ty tyle masz z mówieniem prawdy i praworządnością ile z urodą.
Bez jaj
4 miesiące temu
Jak ta UE taka zła, to nie bierz kasy Szydło.
Tragedia
4 miesiące temu
Nie wstyd jej tam stać? 27:1
Martini
4 miesiące temu
Szydło spała, nic nie widziała, nic nie słyszała. Coś jak Dziwisz - nie pamiętam, nie wiem.
Szympans
4 miesiące temu
Sprzątaczka Szydło w PE. Weź mopa i zajmij się podłogą. Nie wychodź poza swoje kompetencje.
O matko!
4 miesiące temu
PiS end Szydło.
Donald
4 miesiące temu
Szydło, pożycz od kogoś rozum i nie rób wstydu Polsce.
PiS end
4 miesiące temu
Brocha doi 40 tysiaków za swoje przekręty w Polsce.
Hihi
4 miesiące temu
Szydło, wystarczy nie kraść
Szydło
4 miesiące temu
Im się należało. Nam z PiSu się należy ciemny ludzie.
tak sie zasta...
4 miesiące temu
Czy naprawde wierzycie w "nawrocenie" i "wyrzuty sumienia" BYLEGO oficera BORu? A czy nie zostal zwolniony i sie msci? Niemozliwe, zeby tyle osob klamalo do tej pory nie puszczajac "pary". Kiedys stary gliniarz mi powiedzial, ze jak cos wie jeden, to wie jeden, jak wie dwoch, to juz wie jedenastu, a jak wie trzech, to wie stu jedenastu. A ich bylo wiecj niz 3 osoby. O dziwo "skruszyl" sie tylko BYLY.
Agata
4 miesiące temu
Chyba się nachlała i bredziła, że te pieniądze się im należą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić