Kancelaria Prezydenta opublikowała zdjęcie. "Uszczypnijcie mnie"

1172

W czwartek, niedługo po przegłosowaniu przez Sejm uchwały "w sprawie obrony dobrego imienia" Jana Pawła II, na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze zostało opublikowane zdjęcie. Widać na nim wizerunek papieża wyświetlany na fasadzie Pałacu Prezydenckiego. Sprawę skomentowali m.in. posłowie Lewicy.

Kancelaria Prezydenta opublikowała zdjęcie. "Uszczypnijcie mnie"
Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego wyświetlono wizerunek Jana Pawła II (Getty Images, Twitter)

Nie milkną echa głośnego reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", który w miniony poniedziałek wyemitowano na antenie TVN24. W materiale zaprezentowano dokumenty, z których wynika, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych w Kościele, jeszcze zanim został papieżem. Miał także przyczynić się do ich tuszowania.

Trudno przejść obojętnie obok ujawnionych dowodów przeciwko Karolowi Wojtyle, w tym obciążających zeznań świadków, mimo to nie brakuje osób, które podają w wątpliwość rzetelność reportażu.

W obronie duchownego stanęli m.in. posłowie PiS, którzy w czwartek 9 marca złożyli do Sejmu uchwałę "w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Reportaż o Janie Pawle II. Szef PSL: nie wierzę w dokumenty bezpieki

Wizerunek Jana Pawła II na Pałacu Prezydenckim

Chęć zachowania dobrego wizerunku papieża Polaka w dosadny sposób wyraził także prezydent Andrzej Duda. W czwartek, kilkadziesiąt minut po przyjęciu wspomnianej uchwały przez Sejm większością głosów, na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze udostępniono zdjęcie.

Na fotografii widać fasadę Pałacu Prezydenckiego, na której wyświetlono ogromne zdjęcie Jana Pawła II. Post prezydenta spotkał się z żywą reakcją internautów. Głos w sprawie zabrali m.in. posłowie klubu Lewicy.

Uszczypnijcie mnie, bo nie uwierzę - napisała posłanka Lewicy Monika Falej.
Jestem zawiedziony. W Sejmie wyświetlili przemówienie, a tu tylko zdjęcie – skomentował Maciej Gdula z tego samego klubu.

Uchwała Sejmu ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

Za uchwałą, będącą reakcją na reportaż "Franciszkańska 3", głosowało 271 posłów, przeciw 43, wstrzymało się czterech posłów, a 142 nie wzięło udziału w głosowaniu. Projekt uchwały odczytała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Autorzy projektu wskazywali, że Jan Paweł II jest jednym z ojców polskiej niepodległości, dlatego nie zamierzają stać bezczynnie w obliczu zawartych w reportażu oskarżeń.

Jan Paweł II był wzorem nie tylko dla społeczeństwa, ale dla całej klasy politycznej, w czasach gdy rodziła się nasza demokracja. Polacy i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nigdy nie pozwolą na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez system komunistyczny, któremu się sprzeciwiał - napisano w uchwale.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić