Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Katowice. Policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej

89
Podziel się

W województwie śląskim doszło do zatrzymania kilkunastu osób. Są podejrzane m.in. o pranie pieniędzy. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli luksusowe auta oraz gotówkę. Ujawniono, jakie wyroki mogą otrzymać aresztowani, jeśli zostanie im udowodniona wina.

Katowice. Policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej
Funkcjonariusze policji zatrzymali aż 17 osób (Policja.pl)
bCPFOPnp

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji. Jak podał rzecznik Polskiej Policji, podejrzani mieli działać na terenie województwa małopolskiego.

Policja z Katowic zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej

Podejrzani dopuścili się m.in. przestępstwa przeciwko firmie z Niemiec, którą oszukali na kwotę 2,5 mln złotych. Podszyli się wówczas pod jej kontrahenta, informując o zmianie numeru konta, na jaki należy wpłacić należność za dostawę asortymentu.

bCPFOPnr

Kiedy oszuści otrzymali przelew, przesłali różne kwoty na kolejne kilkanaście kont bankowych. Rachunki należały do różnych osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Następnie, żeby wyprać skradzione pieniądze, przestępcy zorganizowali fałszywą transakcję sprzedaży diamentów, rzekomo odziedziczonych przez jednego z nich po babci.

Przestępstwo wyszło na jaw, kiedy kontrahent niemieckiej firmy zgłosił brak należności za towar. Sprawę zgłoszono na Komendę Miejską Policji w Katowicach. W wyniku prac operacyjnych doszło do zatrzymania łącznie 17 osób. W lokalach, które podejrzani wynajmowali na terenie woj. małopolskiego, znaleziono ponad 30 telefonów komórkowych, 19 laptopów, modemy i pamięć zewnętrzną. Posiadali również rowery o wartości 40 tys. zł oraz części rowerowe i samochodowe o wartości 85 tys. zł.

bCPFOPnx

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli 3,2 miliony złotych oraz 6 luksusowych aut, których wartość oszacowano na 1,6 milionów złotych. Rzecznik Polskiej Policji potwierdził, że zatrzymanym grozi kara od 10 do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Pościg w Ząbkowicach Śląskich. Chciał uciec policji, uderzył w mur i zgubił swoje dokumenty

bCPFOPnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
AAA
3 tyg. temu
To jest dobre "jeśli zostanie im udowodniona wina.", wina nie zostanie udowodniona, a sprawa się rozmyje. Kraść to kraść MILIONY, a nie drobne, starczy na wykup.
śliwek
3 tyg. temu
a co ze zorganizowaną rządową grupą przestępczą?kiedy się za nich weźmiecie?
PanMatematyka
3 tyg. temu
Oszukali na 2.5mln a odzyskali 3.2 mln....przypadek? Nie sądzę 🤦
bCPFOPnT
Racjonalista
3 tyg. temu
"Ujawniono, jakie wyroki mogą otrzymać aresztowani, jeśli zostanie im udowodniona wina"... lub trafią na prokuratora który jeszcze nie bierze!.
fergussix
3 tyg. temu
A Sasin jakoś chodzi wolny ;)
Najnowsze komentarze (89)
ttt
3 tyg. temu
@Lipkaz.Jest takie niemieckie powiedzenie:Panie,spraw abym tak dlugo trzymal moj jezyk za zebami,az bede swiadom tego,co chce wyrazic.Z chrzescijanskim pozdrowieniem!Miejsce w ktorym zyjesz napewno nie jest pepkiem swiata.
Czytelnik
3 tyg. temu
Wolałbym widzieć jakie wyroki dostali a nie jakie im grożą .
biznes
3 tyg. temu
a mowiłem trza sie dzielić
WASKA
3 tyg. temu
Wzieli swoje, co Hitlerowcy zrabowali ich rodzinom.
asdasdasdas
3 tyg. temu
wystarczy dać łapówkę sędziemu u ten sobie postawi duży dom a gangsterów uniewinni. tacy to polscy sędziowie . dlatego brawo pis robic porzadek z ta kastą i odbierać im te duże domy bez litosci. nie zwarzać na placz i mowienie ze to niezawisli sędziowie.
Saha
3 tyg. temu
To jak kaczynski z wieżami
kuk
3 tyg. temu
dobrze zrobili
Lech
3 tyg. temu
Sasin jest od nich sprawniejszy, ten to potrafił wydać 70 milionów w tydzień...
bCPFOPnL
Malostkowy
3 tyg. temu
"Policja z Katowic zatrzymali" ??? Czy to juz wplywy G5? To nie zlosliwosc,to zart!Twoja praca jest wazna.Spiesz sie powoli.Wyciszenie i spowolnienie-to jest to dobre w roku 2020.
gość
3 tyg. temu
Czyżby juz Angela Merkel zaczynała 3 wojnę światową po to wygrała finansowo podczas 2 a tu będzie proces o reparacje. Panie Duda dosyć nas męczyła przez tyle lat osobą swojej matki polki naprawdę zlapaliśmy oddech po jej śmierci.Jest Pan dobry w ściąganiu reparacji tylko wszyscy aby skorzystali mój dziadek tez walczył.
Polakanabolik
3 tyg. temu
Tak sprawnie zadziałali, bo oszukano firmę władz Polski, czyli niemiecką. Gdyby to była polska firma, to od prokuratury dostaliby pismo, że mogą sobie wnieść prywatny akt oskarżenia.
Gosc
3 tyg. temu
Ukradli 2,5 mln a zabezpieczono mienie około 5 mln. Szybko chłopaki inwestują, inna sprawa że ktoś robi przelew na 2,5 banki i nie sprawdza dokładnie.
boszko
3 tyg. temu
kiedyś mietek też przelał chyba 4 bańki
POLAK
3 tyg. temu
Okradać to zło, a że Niemców to mniejsze zło. O ni nas okradli 80 lat temu na dużo większe sumy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić