Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: Japończycy przewidują liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19

3

Ministerstwo Zdrowia Japonii upubliczniło ustalenia specjalistów w kwestii pandemii COVID-19. Autorzy badań przeanalizowali, ilu mieszkańców państwa może umrzeć, jeśli rząd zdecyduje się na wycofanie środków zapobiegających zarażeniu.

Koronawirus: Japończycy przewidują liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19
(Getty Images, Asahi Shimbun)

Szacunki odnośnie liczby ofiar przygotował Hiroshi Nishiura. To profesor z Uniwersytetu Hokkaido i ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, zaangażowany przez rząd Japonii do badań nad COVID-19.

Koronawirus: ilu mieszkańców Japonii może umrzeć na COVID-19?

Jak oszacował Hiroshi Nishiura, liczba śmiertelnych ofiar COVID-19 w Japonii może wynieść nawet 400 tysięcy. "Reuters" podaje, że naukowiec wziął pod uwagę scenariusz, gdyby rząd wycofał się z dotychczasowych środków bezpieczeństwa jak m.in. zamknięcie szkół.

Ministerstwo Zdrowia w Japonii opublikowało przewidywania odnośnie ciężkich przypadków COVID-19. Jak przewiduje powołany przez rząd zespół, chorych, których stan będzie wymagał interwencji lekarskiej i podłączenia do respiratora, będzie około 850 tysięcy.

Według ustaleń "Worldometers" w Japonii odnotowano przypadków 8100 zarażeń koronawirusem. 215 z nich miało miejsce w ciągu ostatniej doby. 146 pacjentów zmarło, a 853 udało się wrócić do zdrowia. W konsekwencji pandemii COVID-19 7 kwietnia rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Zobacz także: Zobacz też: Nietypowa graduacja. Tak Japończycy unikają zgromadzeń

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić