Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Koronawirus. Kolumbijczycy stworzyli szpitalne łóżka, które można zamienić w trumny

48

Kolumbijscy projektanci stworzyli kartonowe łóżka szpitalne, które mogą pełnić funkcję trumny. Lekarze twierdzą, że wraz ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Ameryce Łacińskiej, takie niekonwencjonalne rozwiązanie może okazać się konieczne.

Kolumbijska firma zaprojektowała łóżka, które można zamienić w trumny
Kolumbijska firma zaprojektowała łóżka, które można zamienić w trumny (YouTube)

Kolumbijscy projektanci wpadli na pomysł, który pomoże rozwiązać niedobór szpitalnych łóżek oraz trumien. W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem zaprojektowali kartonowe łóżko, które może również pełnić funkcję trumny.

Zostaliśmy zamknięci na kilka miesięcy, jak wszyscy inni, dopóki nie wpadliśmy na ten pomysł. Kiedy zobaczyliśmy, co dzieje się w Ekwadorze, gdzie ciała gromadzą się na ulicach, wiedzieliśmy, że musimy się jakoś przygotować - powiedział Rodolfo Gómez, założyciel firmy ABC Displays.

Liczba przypadków COVID-19 gwałtownie rośnie w całej Ameryce Łacińskiej. Brazylia zajmuje obecnie 2. miejsce na świecie (po USA) pod względem liczby zakażeń.

W pewnym sensie Ameryka Południowa stała się nowym centrum epidemii tej choroby - stwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia.

Koronawirus w Kolumbii. Ile zakażeń i zgonów?

Prognozy dla Kolumbii, która obecnie łagodzi dwumiesięczną blokadę, nie są dobre. Każdego dnia przybywa ok. 1 000 nowych przypadków. Łącznie w kraju potwierdzono ponad 23 tys. zakażeń oraz 776 zgonów.

Ludzie mogą powiedzieć, że przygotowujemy łóżka śmierci, ale staramy się pomóc w czasie kryzysu - powiedział Rodolfo Gómez.

Kolumbia ma na oddziałach intensywnej terapii zaledwie 8 tys. łóżek przy prawie 50-milionowej populacji. Gómez ogłosił, że jego firma może produkować do 3 tys. łóżek miesięcznie, a każde z nich kosztuje ok. 95 dolarów (ok. 380 zł) i może utrzymać do 150 kg. Twierdzi, że oferta wzbudza zainteresowanie potencjalnych klientów w USA, Brazylii, Meksyku, Peru i Chile.

Szczerze mówiąc, jeśli sprawy wymykają się spod kontroli i istnieje rozpaczliwie potrzeba tanich łóżek, może to okazać się genialnym rozwiązaniem - powiedziała "The Guardian" Magda Tovar, lekarka z Bogoty.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zdaniem eksperta największe ryzyko zakażenia w małych sklepach, bazarach i w transporcie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić