Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus rozkręca się w przerażającym tempie. Maksymalny alert we Francji

46

Władze Lyonu wydały nakaz zamknięcia wszystkich barów. To reakcja na gwałtowny wzrost liczby osób chorych na COVID-19. Minister zdrowia bije na alarm, a kolejne obszary metropolitalne dołączają do listy terenów objętych maksymalnym poziomem zagrożenia.

Koronawirus rozkręca się w przerażającym tempie. Maksymalny alert we Francji
(Getty Images)

Jak informuje agencja Reutera, maksymalny alert ogłoszono w obszarach metropolitalnych Lille, Lyonie, Grenoble, Saint-Etienne, Aix-Marsylii oraz Paryża. Jest on wprowadzany w przypadkach, gdy na określonych terenach występuje wysoka liczba przypadków koronawirusa. Dodatkowo aż 30 proc. łóżek w miejscowych szpitalach muszą zajmować pacjenci chorzy na COVID-19.

Koronawirus we Francji. Jak długo będzie trwało zamknięcie barów?

Stan alarmowy wejdzie w życie w sobotę 10 października. W konsekwencji nastąpi zamknięcie wszystkich miejscowych barów. Restauracje będą mogły prowadzić działalność tylko pod warunkiem przestrzegania rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Według "The Local France" zakaz odwiedzania barów będzie obowiązywał przez minimum 15 dni. Jeśli sytuacja na obszarach objętych alertem nie ulegnie poprawie, lokale pozostaną zamknięte jeszcze dłużej. Obostrzenia obejmują również ograniczenia w uczęszczaniu na siłownię czy do ośrodków sportowych.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej: w Warszawie brakuje łóżek covidowych

W czwartek francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało o ponad 18 tys. nowych przypadków koronawirusa. To drugi dzień z rzędu, kiedy przekroczona została granica 18 tys. Minister zdrowia Olivier Véran nie ukrywa, że pandemia COVID-19 nabiera w kraju coraz większego rozpędu. Podobna sytuacja panuje w wielu innych państwach europejskich.

Każdego dnia we Francji jest coraz więcej zarażonych osób, coraz więcej choruje i coraz więcej cierpi na poważne skutki wymagające hospitalizacji. Epidemia we Francji nadal się pogarsza, podobnie jak w kilku innych państwach europejskich – przyznał Olivier Véran, cytowany przez "The Local France".

Olivier Véran zaapelował do mieszkańców Francji o rygorystyczne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią. Polecił, aby pamiętali o zachowywaniu czujności na każdym etapie codziennego życia.

Kiedy mówię, że każdy Francuz może coś zmienić, oznacza to, że musimy być czujni na każdym etapie naszego codziennego życia – podkreśla Olivier Véran.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić