Koronawirus w Polsce. 150 chorych bez opieki. Trwa ewakuacja ośrodka w Czernichowie

11

Koronawirus w Polsce. Trwa ewakuacja pacjentów Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie. Pracujący non stop ponad dwa tygodnie pracownicy szpitala i ratownicy opuścili placówkę.

Koronawirus w Polsce. 150 chorych bez opieki. Trwa ewakuacja ośrodka w Czernichowie
(Getty Images)

*Sytuacja w Czernichowie jest dramatyczna. *Ponieważ dalsza opieka nad pacjentami nie była możliwa, podjęto decyzję o ewakuacji podopiecznych Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji. Trwa ona od czwartku. Karetki podjeżdżają do ośrodka w Czernichowie i pacjenci są systematycznie wywożeni. Do placówki skierowano dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przeprowadziły segregację medyczną pacjentów ośrodka, by wytypować osoby, które w pierwszej kolejności mogą opuścić placówkę.

Przez ponad dwa tygodnie personel ośrodka pracował w izolacji. 14 kwietnia centrum zamknięto, a znajdujące się w nim osoby poddano kwarantannie po tym, jak koronawirusa wykryto u dwóch pracowników.

*Personel ośrodka od początku apelował zarówno do lokalnych, jak i centralnych władz o pomoc. *Jak podał TVN24, teraz „nastąpił moment krytyczny”. Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów, ponieważ nie były już w stanie dłużej pracować w takich warunkach. „Były dosłownie skoszarowane w tym ośrodku ze swoimi podopiecznymi od dwóch tygodni" – poinformowało TVN24.

W Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji zakażenie koronawirusem wykryto u 64 osób. W placówce przebywa około 150 chorych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić