Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Koronawirus w Polsce. 150 chorych bez opieki. Trwa ewakuacja ośrodka w Czernichowie

7
Podziel się:

Koronawirus w Polsce. Trwa ewakuacja pacjentów Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie. Pracujący non stop ponad dwa tygodnie pracownicy szpitala i ratownicy opuścili placówkę.

Koronawirus w Polsce. 150 chorych bez opieki. Trwa ewakuacja ośrodka w Czernichowie
(Getty Images)

*Sytuacja w Czernichowie jest dramatyczna. *Ponieważ dalsza opieka nad pacjentami nie była możliwa, podjęto decyzję o ewakuacji podopiecznych Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji. Trwa ona od czwartku. Karetki podjeżdżają do ośrodka w Czernichowie i pacjenci są systematycznie wywożeni. Do placówki skierowano dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przeprowadziły segregację medyczną pacjentów ośrodka, by wytypować osoby, które w pierwszej kolejności mogą opuścić placówkę.

Przez ponad dwa tygodnie personel ośrodka pracował w izolacji. 14 kwietnia centrum zamknięto, a znajdujące się w nim osoby poddano kwarantannie po tym, jak koronawirusa wykryto u dwóch pracowników.

*Personel ośrodka od początku apelował zarówno do lokalnych, jak i centralnych władz o pomoc. *Jak podał TVN24, teraz „nastąpił moment krytyczny”. Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów, ponieważ nie były już w stanie dłużej pracować w takich warunkach. „Były dosłownie skoszarowane w tym ośrodku ze swoimi podopiecznymi od dwóch tygodni" – poinformowało TVN24.

W Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji zakażenie koronawirusem wykryto u 64 osób. W placówce przebywa około 150 chorych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Mani3k
2 lata temu
Ludzie a co ma urzad gminy z tym ośrodkiem wspólnego,nawet urzad gmi y nie wydaje decyzji na otwarcie takiego ośrodka na terenie gminy .... to co my mieszkańcy mamy to utrzymywać a nie właściciele??? No super że Ty jesteś taki samarytanin , mam nadzieję, że masz kupę forsy ,że Ty.mimo że jesteśmy biedna gminą,.to ty to wszystko ogarniesz i pomożesz właścicieli. Na pewno ci będą wdzięczni powodzenia ,dużo zdrowia
gość
2 lata temu
Chciwość prowadzi do śmierci niewinnych osób tak pensjonariuszy jak i tych skazanych na przymus pracy w takich ośrodkach.
Zalamany
2 lata temu
Zamordowali tam ludzi. Zero przestrzegania zasad. Osoba z rodziny trafiła tam około 2 miesięcy temu. Po chemii miała wrócić do zdrowia. Została tam zarażona i zmarła 2 dni temu. Powinni pozamykać wszystkich łącznie z pielęgniarkami. Na taką pracę się zgodziły. Wiecznie nie będą piły kawy w pracy i jadły ciastek. Jak przyszedł ciężki moment zostawiły pacjentów i skazali ich na śmierć.
Helleck
2 lata temu
To skandal co tam się stało prywatna firma kupa kasy biorą a nawet telefonu nie odbierali tam wogule nie było żadnego lekaza jedną pielęgniarka moja mama opiekowala się salowa jak prokurator ich za te uchybienia nie posadzi to znaczy że można ludzi zabijać wystarczy być głupkiem
Darecki
2 lata temu
Gmina Czernichów oraz urząd to dno.
Z80
2 lata temu
Państwo teoretyczne nie było w stanie zorganizować pomocy w ciągu ponad 2 tygodni...
Ja.
2 lata temu
„zakażenie koronawirusem wykryto u 64 osób”. Napiszcie czy te osoby chorują, czy już wyzdrowiały i w jakim stanie były przed zarażeniem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić