Robert Czykiel| 

Koronawirus w przedszkolu. Zakażony maluch na rozpoczęciu roku

46

Dzieci z przedszkola w Łaziskach Górnych długo nie nacieszyły się nowym rokiem szkolnym. Placówka została częściowo zamknięta po kilku dniach, gdy okazało się, że jeden z podopiecznych ma koronawirusa.

Koronawirus w przedszkolu. Zakażony maluch na rozpoczęciu roku
Koronawirus w przedszkolu w Łaziskach Górnych (pixabay.com, _Alicja_)

Wszyscy liczyli się z tym, że nowy rok szkolny będzie pełen komplikacji z powodu pandemii koronawirusa. Pierwsze placówki edukacyjne już zostały zamknięte z powodu wykrycia zakażonych osób. Tym razem problem pojawił się w Łaziskach Górnych (woj. śląskie).

Koronawirus w przedszkolu na Śląsku

Jak informuje "Dziennik Zachodni", koronawirus pojawił się w Przedszkolu nr 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek. Jedno z dzieci pojawiło się 1 września na rozpoczęciu roku. Potem już do przedszkola nie przyszło.

Kilka dni później dyrekcja przedszkola została poinformowana, że podopieczny otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Od razu wysłano na kwarantannę inne dzieci, które miały kontakt z osobą zakażoną. To łącznie 23 podopiecznych.

Zobacz także: "My nie walczymy z epidemią". Andrzej Sośnierz o pół roku z epidemią koronawirusa

Kwarantannę przechodzą także cztery osoby z personelu przedszkola. Dyrekcja jednak nie zdecydowała o całkowitym zamknięciu placówki. Pozostałe grupy normalnie się uczą z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Na Śląsku ostatnio podobna była sytuacja w przedszkolu w Świętochłowicach, które zostało zamknięte 2 września. Z kolei w jednym z katowickich liceów wprowadzono nauczanie hybrydowe, gdy wykryto koronawirusa u jednego z uczniów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić