Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Korwin-Mikke się zagotował. "Potracili głowy!". Co go tak wkurzyło?

28
Podziel się:

Te święta będą inne niż każde poprzednie. Do stołu wigilijnego, oprócz rodziny razem mieszkającej, będzie mogło zasiąść dodatkowo co najwyżej 5 osób. Ten pomysł nie podoba się m.in. politykom spoza PiS.

Korwin-Mikke się zagotował. "Potracili głowy!". Co go tak wkurzyło?

W projekcie rządowego rozporządzenia znalazło się obostrzenie, które mocno wpłynie na przebieg świąt Bożego Narodzenia. Jasno wynika z niego, że przy stole będzie mogła zasiąść rodzina wspólnie zamieszkująca i dodatkowo pięć osób.

Ten pomysł jest krytykowany przez wiele osób. Święta każdego roku sprzyjają odwiedzinom i wspólnemu spędzaniu czasu. Tym razem będzie jednak inaczej. Mniej wesoło i mniej rodzinnie. Za to wciąż w cieniu koronawirusa.

Z rozwiązań opracowanych przez rząd zadowoleni nie są też politycy spoza PiS. Dosadny komentarz na ten temat wygłosił Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

Zejdziemy ze świętami do podziemia! Mam dużą rodzinę, większą niż przewidują limity i na pewno spędzimy ją w komplecie. Ci, którzy wymyślili ten limit, potracili głowy! - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Święta. Lubnauer grzmi. "To bzdura!"

Ograniczenie dotyczące Świąt Bożego Narodzenia ostro skomentowała również Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.

Te przepisy to bzdura! Najbliższa żyjąca rodzina to mniej niż 5 osób, więc zmieszczę się w limicie. Nie ukrywam jednak, że już zaczęłam zastanawiać się, jak zorganizować święta, by były bezpieczne. Przepisy narzucone przez rząd to bzdura! To powinien być apel, a nie rozporządzenie - zaznaczyła, cytowana przez "Fakt".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
gość
2 lata temu
Przetestowali ludzi na takich wydarzeniach jak World Trade Center, jak Smoleńsk a teraz robią co chcą przy tym koronkowo
ona
2 lata temu
Janusz Korwin-Mikke ma jak zawsze trafne komentarze do naszej politycznej, i nie tylko, rzeczywistości.
Hugo..jutro
2 lata temu
I tak będziemy świętować jak zawsze nikt nam nie zabroni A podwórka będą pilnować trzy wilczury cięte bardzo więc zapraszam xd
WieR
2 lata temu
Sprawdzani będą niewygodni dla systemu Ludzie. Będzie pretekst do kary i zastraszania. Nawet święta nam psują.
3333
2 lata temu
Już co prawda osiwiał ale pozostał na poziomie licealisty. Już nie zdąży dorosnąć.
iza
2 lata temu
odpoczne nie napracuje sie tak jak zwykle ,sa telefony mozna porozmawiac z rodzina fajnie bedzie ;D
Bidon
2 lata temu
Za rok mocą rozporządzenia Rady Ministrów i wielce nam panującego K., Święta będą obchodzone kiedy kto będzie chciał i mógł, śnieg ma padać w dni podane w kolejnym rozporządzeniu a pandemia całkowicie będzie opanowana. Mocą następnego rozporządzenia Trump nadal pozostaje prezydentem naszego sojusznika USA. natomiast nadrzędną mocą rozporządzenie nadrzędnego, wszystkie kraje świata mają respektować i szanować nasze rozporządzenia.
jaś
2 lata temu
Mam okazję w końcu odpocząć w spokoju w święta
gra
2 lata temu
Śpioch się obudził ?
wiemy
2 lata temu
psychologiczna zagrywka władzy, izolacja i represje, szczególnie w święta, mają wymusić na ciemnym ludzie ochotę do szczepień
Noo
2 lata temu
"Korwin-Mikke się zagotował".Proszę podać w jakiej temperaturze to nastąpiło?
Mikkie
2 lata temu
Jest i cukrowy krul Janusz Kórwin- Mickey. Jedyna nadzieja dla Rzeczypospolitej
Dawid
2 lata temu
Nie beda nam mowic ile osob ma byc! Swieta to swieta!
Powaga
2 lata temu
Uwaga, do kontroli przestrzegania rozporządzenia wyznaczono wojsko, żandarmerię,policję, oddziały specjalne, straż pożarna,sędziów, prokuratorów,listonoszy, poproszono UE o wydelegowanie 700 000 służb mundurowych aby wesprzeć polskie służby w kontroli domowników zasiadających do świątecznych stołów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić