o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koszmar na pogrzebie. W Zielonej Górze ludzie uciekali z cmentarza

350
Podziel się

Żałobnicy, którzy brali udział w pogrzebie w Zielonej Górze, doznali traumatycznego przeżycia. W trakcie ceremonii zobaczyli, że z ziemi wystaje głowa zmarłej kobiety. Wielu żałobników uciekło.

Koszmar na pogrzebie. W Zielonej Górze  ludzie uciekali z cmentarza
Dramat na pogrzebie w Zielonej Górze (Getty Images)
bDIGmjEB

Pogrzeb 96-latka odbył się 30 listopada na cmentarzu miejskim przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna miał zostać pochowany w rodzinnym grobie, obok swojej żony, która zmarła na raka w 1985 r.

Gdy ksiądz odmawiał modlitwę przy grobie i trumna była już opuszczona, doszło do makabrycznego zdarzenia. Syn zmarłego zauważył w ziemi ludzką głowę.

bDIGmjED
To była głowa mojej mamy - wyjaśnia w rozmowie z "Wyborczą" Andrzej, drugi syn 96-latka.

Skandal na pogrzebie. Przerażeni żałobnicy uciekli

Oprócz czaszki, z ziemi wystawały także kości kręgosłupa i piszczele. Szczątki kobiety były rozerwane przez koparkę.

Z piasku wystawały włosy. Mama miała je piękne, bujne. Takie przetrwały - opowiada pan Andrzej.
bDIGmjEJ
Jeden z grabarzy wskoczył z oderwaną głową do grobu, gdzie była już trumna ojca, i położył głowę obok trumny. Wtedy część żałobników uciekła. Ludzie wystraszyli się. Spacerowicze idący alejką zasłaniali oczy. Obcy ludzie nie wytrzymywali takiego widoku, a na pogrzebie były dzieci. Nie wiem, jak one to przeżyły, skoro dla nas, dorosłych, było to traumatyczne przeżycie. Ten pogrzeb to był cios - dodaje jego brat.

Grabarze twierdzili, że winę ponosi kierownik cmentarza, który miał zarządzić zmianę procedury wykopywania grobu. Zazwyczaj robi to się przy pomocy koparki, a później łopaty. Tym razem grób był wykopywany wyłącznie koparką.

Grabarze mówili, że nie chciał wydawać pieniędzy na drugą ekipę. Ze zwykłej oszczędności skazano nas na niewyobrażalne cierpienie - twierdzi syn pochowanego mężczyzny.
bDIGmjEK

Kierownik cmentarza w Zielonej Górze twierdzi, że o sprawie dowiedział się od dziennikarzy "Wyborczej". Przez ponad miesiąc był na kwarantannie, a do pracy wrócił 2 grudnia. Podczas jego nieobecności za cmentarz odpowiadał jego zastępca. Kierownik zapowiada, że szczegółowo zbada sprawę.

Zobacz także: Branża pogrzebowa pominięta. "Nikt o nas nie pomyślał"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIGmjEL
bDIGmjFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(350)
Twój nick
3 miesiące temu
Zbeszczeszczenie zwłok. Jest na to paragraf.
123
3 miesiące temu
Dla grabarzy najważniejsze jest aby kasa się zgadzała. Zmarłych traktują przedmiotowo. Doświadczyłam tego ostatnio przy chowaniu Mojego Brata. Współczuję rodzinie.
kwjk
3 miesiące temu
Promuje się tutaj strony pornograficzne. Czy ten portal czerpie z tego korzyści materialne?
bDIGmjFf
Duszek. 😏
3 miesiące temu
I my nazywamy się katolikami, uciekać przed nieboszczykiem pochowanym 35lat temu. A w czym on może być wobec nas niebezpieczny?
ijak
3 miesiące temu
Promuje się tutaj strony domów schadzek. Czy ten portal czerpie z tego korzyści materialne?
Najnowsze komentarze (350)
BMW
3 miesiące temu
forsę za smentasz bieże epidiaskop! Co łon na to?
jaca
3 miesiące temu
koszmar na cmentarzu??, raptem wszyscy odkryli ,że na cmentarzu są trupy w różnym powiedzmy... stanie
Świder
3 miesiące temu
Jak chowałem matkę na ojcu ,to z ciekawości zajrzałem do dołu. Mimo upływu ponad 10 lat , staremu broda po śmierci urosła .
asd
3 miesiące temu
O2 to serwis godny siebie nikt juz chyba nie jest wstanie ich przeskoczyć, a jaka perfekcja dziennikarska po prostu żenada!!!!
Gal Anonim
3 miesiące temu
Pewnie chciała wyjść.
Zeblaze
3 miesiące temu
Zgodnie z rozmaitymi wytycznymi UE, teraz nie ma pochówków ziemnych. Grób musi mieć tzw. piwnicę, pomalowaną wapnem. A opis wskazuje na pochówek ziemny!!! Czyli to albo "fejk" albo niedouczeni zarządzający cmentarzem, których nalezy natychmiast ukarać i odsunąć od tej pracy!!!!
anita
3 miesiące temu
dw facto odbyła się ekshumacja, prokurator, sanepid itd
starzyk
3 miesiące temu
a co w tym dziwnego że w grobie ciało zgniło a kości zostały? to nie Lenin wiecznie żywy.Dzis nikt grobów nie kopie łopatom to nie ekshumacja.A zywym radze dobrze popatrzec i zapamiętać co z nich pozostanie tu na ziemi.
bDIGmjEX
acze
3 miesiące temu
no to przynajmniej mamusie zobaczyli
Gocha2
3 miesiące temu
no tak straszne , straszne podejście ludzi odpowiedzialnych za wykopanie grobu i przygotowanie miejsca dla kolejnej osoby . Jestem za kremacją przynajmniej więcej miejsca dla innych. Nie zapłaciłabym takiemu serwisowi pogrzebowemu!
opame
3 miesiące temu
tylko kremacja zapewnia nieingerowanie w poprzedni pochówek, więc nie "oburzajcie" się, gdyż sami decydujecie się na dochówek
kudłaty
3 miesiące temu
Wszyscy z pochówkiem do Don Stanislawa na Wawel obok kaczyńskiego tam jest dużo miejsca a po ok.50 latach wszystkich pod płot,miejsca potrzebne dla innych.
Optymista R.
3 miesiące temu
Bez komentarza. Wybierz w Google hasła: " JAK PLĄDROWANO GROBOWCE " " JAK POCHOWANO ŚLĄSKIEGO KOPCIUSZKA "
ale jaja
3 miesiące temu
ale jaja ale jaja ale jaja ale jaja ale jaja ale jaja ale jaja
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić