o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koszmar na pogrzebie. W Zielonej Górze ludzie uciekali z cmentarza

351
Podziel się

Żałobnicy, którzy brali udział w pogrzebie w Zielonej Górze, doznali traumatycznego przeżycia. W trakcie ceremonii zobaczyli, że z ziemi wystaje głowa zmarłej kobiety. Wielu żałobników uciekło.

Koszmar na pogrzebie. W Zielonej Górze  ludzie uciekali z cmentarza
Dramat na pogrzebie w Zielonej Górze (Getty Images)
bErHnMJh

Pogrzeb 96-latka odbył się 30 listopada na cmentarzu miejskim przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna miał zostać pochowany w rodzinnym grobie, obok swojej żony, która zmarła na raka w 1985 r.

Gdy ksiądz odmawiał modlitwę przy grobie i trumna była już opuszczona, doszło do makabrycznego zdarzenia. Syn zmarłego zauważył w ziemi ludzką głowę.

bErHnMJj
To była głowa mojej mamy - wyjaśnia w rozmowie z "Wyborczą" Andrzej, drugi syn 96-latka.

Skandal na pogrzebie. Przerażeni żałobnicy uciekli

Oprócz czaszki, z ziemi wystawały także kości kręgosłupa i piszczele. Szczątki kobiety były rozerwane przez koparkę.

Z piasku wystawały włosy. Mama miała je piękne, bujne. Takie przetrwały - opowiada pan Andrzej.
bErHnMJp
Jeden z grabarzy wskoczył z oderwaną głową do grobu, gdzie była już trumna ojca, i położył głowę obok trumny. Wtedy część żałobników uciekła. Ludzie wystraszyli się. Spacerowicze idący alejką zasłaniali oczy. Obcy ludzie nie wytrzymywali takiego widoku, a na pogrzebie były dzieci. Nie wiem, jak one to przeżyły, skoro dla nas, dorosłych, było to traumatyczne przeżycie. Ten pogrzeb to był cios - dodaje jego brat.

Grabarze twierdzili, że winę ponosi kierownik cmentarza, który miał zarządzić zmianę procedury wykopywania grobu. Zazwyczaj robi to się przy pomocy koparki, a później łopaty. Tym razem grób był wykopywany wyłącznie koparką.

Grabarze mówili, że nie chciał wydawać pieniędzy na drugą ekipę. Ze zwykłej oszczędności skazano nas na niewyobrażalne cierpienie - twierdzi syn pochowanego mężczyzny.
bErHnMJq

Kierownik cmentarza w Zielonej Górze twierdzi, że o sprawie dowiedział się od dziennikarzy "Wyborczej". Przez ponad miesiąc był na kwarantannie, a do pracy wrócił 2 grudnia. Podczas jego nieobecności za cmentarz odpowiadał jego zastępca. Kierownik zapowiada, że szczegółowo zbada sprawę.

Zobacz także: Branża pogrzebowa pominięta. "Nikt o nas nie pomyślał"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErHnMJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(351)
jaco
4 dni temu
czaszka i trauma. a na uniwersytetach w tym szczecińskim PUM handluje się czaszkami . studenci kupują je za 500 - 1.000 zł
TY ..
4 dni temu
totalny odjazd / ............ jak 2 lewe tytuły magistra Drewnianej Nóżki ...... ale numer
BMW
8 miesięcy temu
forsę za smentasz bieże epidiaskop! Co łon na to?
bErHnMJL
Świder
8 miesięcy temu
Jak chowałem matkę na ojcu ,to z ciekawości zajrzałem do dołu. Mimo upływu ponad 10 lat , staremu broda po śmierci urosła .
asd
8 miesięcy temu
O2 to serwis godny siebie nikt juz chyba nie jest wstanie ich przeskoczyć, a jaka perfekcja dziennikarska po prostu żenada!!!!
Gal Anonim
8 miesięcy temu
Pewnie chciała wyjść.
Zeblaze
8 miesięcy temu
Zgodnie z rozmaitymi wytycznymi UE, teraz nie ma pochówków ziemnych. Grób musi mieć tzw. piwnicę, pomalowaną wapnem. A opis wskazuje na pochówek ziemny!!! Czyli to albo "fejk" albo niedouczeni zarządzający cmentarzem, których nalezy natychmiast ukarać i odsunąć od tej pracy!!!!
anita
8 miesięcy temu
dw facto odbyła się ekshumacja, prokurator, sanepid itd
starzyk
8 miesięcy temu
a co w tym dziwnego że w grobie ciało zgniło a kości zostały? to nie Lenin wiecznie żywy.Dzis nikt grobów nie kopie łopatom to nie ekshumacja.A zywym radze dobrze popatrzec i zapamiętać co z nich pozostanie tu na ziemi.
acze
8 miesięcy temu
no to przynajmniej mamusie zobaczyli
Gocha2
8 miesięcy temu
no tak straszne , straszne podejście ludzi odpowiedzialnych za wykopanie grobu i przygotowanie miejsca dla kolejnej osoby . Jestem za kremacją przynajmniej więcej miejsca dla innych. Nie zapłaciłabym takiemu serwisowi pogrzebowemu!
opame
8 miesięcy temu
tylko kremacja zapewnia nieingerowanie w poprzedni pochówek, więc nie "oburzajcie" się, gdyż sami decydujecie się na dochówek
kudłaty
8 miesięcy temu
Wszyscy z pochówkiem do Don Stanislawa na Wawel obok kaczyńskiego tam jest dużo miejsca a po ok.50 latach wszystkich pod płot,miejsca potrzebne dla innych.
bErHnMJD
Optymista R.
8 miesięcy temu
Bez komentarza. Wybierz w Google hasła: " JAK PLĄDROWANO GROBOWCE " " JAK POCHOWANO ŚLĄSKIEGO KOPCIUSZKA "
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić