Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Niewesołe wieści o Wałęsie. Konieczna będzie amputacja?

591
Podziel się:

Lech Wałęsa poinformował, że przebywa w szpitalu z powodu powikłań po cukrzycy. Jak powiedział syn byłego prezydenta "Super Expressowi", stan ojca jest poważny i możliwa jest nawet amputacja stopy.

Niewesołe wieści o Wałęsie. Konieczna będzie amputacja?
Lech Wałęsa (East News, KAROLINA MISZTAL)

"I znowu w szpitalu, stopa cukrzycowa" - napisał Lech Wałęsa we wtorek na Facebooku i poważnie zaniepokoił internautów. Wszyscy zaczęli życzyć byłemu prezydentowi zdrowia i zastanawiać się, co dolega Wałęsie i czy jego stan jest poważny.

Stan prezydenta jest poważny

We wtorek do sytuacji odniósł się dyrektor biura Wałęsy Marek Kaczmar. W rozmowie z "Faktem" powiedział, że stan byłego prezydenta jest poważny, ale nie zdradził szczegółów na temat tego, jak długo Wałęsa może zostać w szpitalu i co mu dolega. Z kolei w rozmowie z Polską Agencją Prasową, szef biura opisał, że polityk poczuł się źle po spotkaniu z młodzieżą.

Prezydent przechodzi badania. Pewnie pierwsze wyniki będą jeszcze dzisiaj, a jutro pozostałe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Szef jest twardzielem i jesteśmy dobrej myśli, choć choroba nie wybiera - powiedział Kaczmar.

Powodem stopa cukrzycowa. Możliwa amputacja

W środę te informacje potwierdził syn byłego prezydenta, Jarosław Wałęsa. W rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że powodem wizyty w szpitalu jest stopa cukrzycowa. Jak powiedział, dotyka ona 6-10 proc. osób cierpiących na cukrzycę. Jeżeli nie zwrócić się do lekarza w odpowiednim momencie, może ona doprowadzić nawet do martwicy tkanek i konieczności amputacji.

Stopa cukrzycowa to powikłanie po wieloletniej, źle leczonej cukrzycy. Dla Lecha Wałęsy to już druga wizyta w szpitalu w tym roku. W marcu 2021 roku był poddany zabiegowi, podczas którego wymieniono mu baterie w rozruszniku. Urządzenie zostało wszczepione Wałęsie w 2008 r. w Teksasie i co kilka lat wymaga wymiany baterii.

Zobacz także: Białoruś wysyła migrantów na Litwę. Skandal dyplomatyczny między sąsiadami Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(591)
dddd
9 miesięcy temu
gdyby nie zrobil co zrobil to bym go zalowal
Doradca
9 miesięcy temu
Do Anki: oszczędź wszystkim swoich "górnolotnych" komentarzy! A tak na marginesie po czytasz jak Cię to nie interesuje?
Dana
9 miesięcy temu
Proszę zastosować hirudoterapię.
emeryt
9 miesięcy temu
Panie prezydencie zycze duzo zdrowia,mam nadzieje ze amputacji nie bedzie.Pozdrawiam
zvx
9 miesięcy temu
Choć nie zgadzam się z tym co mówi , pisze Prezydent Lech Wałęsa.Życzę dużo zdrowia,Z cukrzycą nie ma żartów .Mój sąsiad zmarł z powodu nie leczenia choroby.
Ania
9 miesięcy temu
Dużo zdrowia Panie Prezydencie
Lemon
9 miesięcy temu
Lechu, trzymaj się! Wszystkiego dobrego!
Anka
9 miesięcy temu
Przestańcie pokazywać brudne syry Wałęsy bo robi mi się niedobrze jak otwieram komputer. Guzik mnie to obchodzi czy mu coś utną czy nie, on w kolejce do lekarzy nie czeka jak ja pół roku do specjalisty.
POwód
9 miesięcy temu
Stopa cukrzycowa to powikłanie po wieloletniej, źle leczonej cukrzycy
Danka
9 miesięcy temu
Cenzura działa.
cukrzyk
9 miesięcy temu
Było brać leki i mniej żreć, to by nie było problemu.
Preussens Glo...
9 miesięcy temu
Aha: ostrzegam przyjeżdżających do Słupska turystów przed 'Wiarusami'! Może oni i byli kiedyś dobrymi wojakami, ale o śpiewaniu jeden z drugim pojęcia nie ma. I te pożal się Boże 'piosenki'!... Czy jeden z drugim słyszał kiedyś porządnego i porządnie zagranego marsza?!
masakra
9 miesięcy temu
jesli prezydent kraju jest tak badany i diagnozowany ze musza ciąć nogę bo nikt wcześniej nie zauważył że ma cukrzycę to co dopiero się dzieje wśród zwykłych obywateli
David Crocket...
9 miesięcy temu
No i fajnie, a tu zmarł pan Porębski, ten od "Kei'. Nazywanie tej ostatniej najsławniejszą polską szantą to gruba przesada - znam co najmniej dziesięć sławniejszych, a siedzę w szantach sporo czasu! Wychwalana pod niebiosa 'Szanta Oliwska' też nie jest żadną rewelacją - to w dodatku przeróbka 'Santa Any' (czy 'Santy Ano'). NAJLEPSZE szanty śpiewało w swoim czasie Bractwo Kurkowe, a teraźniejsze to niestety chłam do potęgi. Moi kochani - morskość narodu to nie jest idiota pływający przez Atlantyk w kajaku, bo kajaki nie są do pływania przez Atlantyk. Tak samo szanta, jeśli nie opowiada o kliprze lub windjammerze - to nie szanta.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić