Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Marek Suski o śmierci ciężarnej kobiety. Te słowa szokują

323
Podziel się:

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w sprawie śmierci ciężarnej kobiety, której odmówiono wykonania aborcji. "Ludzie umierają, to jest biologia" - powiedział.

Marek Suski o śmierci ciężarnej kobiety. Te słowa szokują
Marek Suski (PAP, Paweł Supernak)

29 października mecenas Joanna Budzowska opowiedziała historię 30-latki, która zmarła w 22. tygodniu ciąży. Płód obumierał, jednak lekarze, zanim usunęli go z ciała kobiety, postanowili poczekać do momentu, aż przestanie mu bić serce. Pacjentka zmarła z powodu sepsy.

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce obowiązuje zakaz aborcji embriopatologicznej. Budzowska nawiązała do niego, ponieważ pojawiły się głosy, że gdyby taki zakaz nie występował, losy 30-latki potoczyłyby się inaczej. Sprawią zajęła się już prokuratura w Katowicach.

Komentarzy na ten temat nie brakuje z wielu stron. Aktywistki pro choice zorganizowały akcję "Ani jednej więcej", by pokazać swój sprzeciw wobec obowiązującego prawa. 1 listopada na cmentarzach oddano też hołd zmarłej. O zdanie w tej sprawie zapytano m.in. polityków PiS, którzy wyrok TK w większości popierają. Wypowiedział się również Marek Suski.

Oczywiście nie znam sprawy, natomiast absolutnie to, że ludzie umierają, to jest biologia, zdarzają się rzeczywiście błędy lekarskie, zdarzają się po prostu osoby chore – mówił cytowany przez PAP Suski.
Niestety, wciąż czasem przy porodach kobiety umierają, to nie jest rzecz, która się nie zdarza, choć nikomu tego nie życzymy, ale z całą pewnością nie ma to żadnego związku z jakąkolwiek decyzją Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Suski w TVP1.
W toku hospitalizacji płód obumarł. Po niespełna 24 godzinach pobytu w szpitalu zmarła także pacjentka. Przyczyną śmierci był wstrząs septyczny. Zmarła pozostawiła męża i córkę. Zmarła w trakcie pobytu w wiadomościach wysyłanych do członków rodziny i przyjaciół relacjonowała, że zgodnie z informacjami przekazywanymi jej przez lekarzy przyjęli oni postawę wyczekującą, powstrzymując się od opróżnienia jamy macicy do czasu obumarcia płodu, co wiązała z obowiązującymi przepisami ograniczającymi możliwości legalnej aborcji – dodała Budzowska w oficjalnym oświadczeniu rodziny zmarłej.
Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(323)
Maryśka
11 miesięcy temu
Głupich nie sieją, głupi czasami się rodzą i to jest niestety biologia.
mały
11 miesięcy temu
W przeszłości z powodu wad płodu umierało około 73% ciężarnych. Wraz z postępem medycyny spadł on do 1%. W obecnych czasach zafundowanych nam przez rząd cofamy się do tamtych średniowiecznych czasów na dodatek sprawiając że lekarze położnicy, ginekologowie i chirurdzy muszą złamać i to świadomie świętą przysięgę Hipokratesa w imię planu zasr.... rządu który z kolei łamię wszystkie nasze prawa zapominając o prawnej zasadzie i przykazaniu które mówi PRIMUM NON NOCERE Nie bez przyczyny kaczyński boi się że pójdzie siedzieć.
zatroskana
11 miesięcy temu
Boli mnie wszechobecne mniemanie, że tylko PISowcy są prawdziwymi katolikami broniącymi wiary. Jestem wierzącą ale w żadnym razie nie identyfikuję się z radykałami z PISu, bo ich działania są zaprzeczeniem prawdziwej Miłości - szerzą jedynie nienawiść. Nie jestem wróżbitą ale gdy przeminie "moherowe pokolenie" nie będzie już epoki PISu i kościoła w obecnej postaci.
Antek
11 miesięcy temu
Suski! Wystarczy spojrzeć na twarz i wszystko wiadomo bo słuchać to tego się nie da. W jego przypadku pogoń za rozumem to jak niekończąca się opowieść.
Perukarz
11 miesięcy temu
Gdyby powiedział takie słowa ktoś inteligentny,to był by dopiero szok????
Perukarz
11 miesięcy temu
Gdyby powiedział to ktoś inteligentny,to byłby dopiero szok!!!!!
zgińmaro
11 miesięcy temu
osoby zaszczepione maja status nietoperza i straciły wszelkie prawa ludzkie.
funk
11 miesięcy temu
pis ma krew na rękach
Jajacek.
11 miesięcy temu
Widziałem większych chamów ale nie na takich stanowiskach. Polska po rządach pis już nigdy nie będzie taka jak wcześniej.
człowiek
11 miesięcy temu
Wystarczy spojrzeć na oczy i widać tęsknotę za inteligencją której nigdy nie da się dogonić, więc czemu tu się dziwić....
kukji
11 miesięcy temu
to jest sredniowiecze a pis to kat pis musi z zniknąć, PiS to psychopaci którzy niszczą ludzi psychopaci którzy niszczą porządek Jaki był na świecie psychopaci i tylko tyle.PiS to sekta która manipuluje telewizję publiczną biednymi katolikami którzy wierzą sprawiedliwość że i tak naprawdę nie ma a PiS jest jednym z tych którzy na każdym kroku udowadniają że są bogami.PiS wykorzystuje biednych Polaków do swoich niecnych planów wykorzystuje ich wiarę i historia i wszystko W co wierzą manipuluje nimi do granic możliwości pokazuje rzeczy które nie istnieją w publicznej telewizji mówi się rzeczach które nigdy nie miały lub nie mają miejsca manipulacja kłamstwo kłamstwo to wszystko co robi PiS.
PO=PiS=SS
11 miesięcy temu
Ludzie umierają na nowego wirusa grypy, to jest biologia. A że tego nie rozumieją to też jest biologia.
Biała
11 miesięcy temu
I to jest 21 wiek ,i to jest rozwijająca się Polska?to jest jakiś "dance macabre"(±!
nick
11 miesięcy temu
jakby mu umierała żona lub dziecko albo prezes, to ocaliłby prezesa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić