Redakcja Wiadomosci WP| 

Martwy noworodek w kieleckiej sortowni. Ślad prowadzi do Niemiec

0
Podziel się:

Martwe ciało noworodka musiało trafić do Kielc z Duisburga. Niemiecka policja poszukuje matki. Możliwe, że jest pierwszy trop.

Technicy kryminalistyki poddali analizie jeden z pojemników na odzież
Technicy kryminalistyki poddali analizie jeden z pojemników na odzież (East News)

"Mię" – bo takie imię śledczy nadali dziewczynce – znaleziono 17 listopada w sortowni używanych ubrań w Kielcach. Martwe ciało noworodka musiało trafić do Polski z Niemiec, najprawdopodobniej zostało wyrzucone do pojemnika z odzieżą. Ślady prowadzą do Duisburga w Zagłębiu Ruhry. To w tym mieście i okolicy trwają poszukiwania matki dziewczynki.

Pierwszy ślad

Policja natrafiła najprawdopodobniej na pierwszy ślad. Technicy kryminalistyki poddali analizie jeden z pojemników na odzież w zachodniej części Duisburga. Na trop naprowadził policyjny pies wyszkolony do poszukiwania zwłok. Zespół dochodzeniowy sprawdza ponadto pierwsze wskazówki, jakie otrzymał od społeczeństwa.

Niemiecka policja nadal prosi o pomoc w odnalezieniu matki dziewczynki. "Każda wskazówka, nawet jeżeli wydaje się absurdalna, jest dla nas ważna i może przyczynić się do wyjaśnienia tragedii" – apeluje do świadków.

Zobacz także: Zobacz także: Kokaina w polskich sklepach. Kasjerki zdradzają kulisy

Ciało wrzucone do pojemnika

Według dotychczasowych ustaleń martwe niemowlę zostało wrzucone do pojemnika z odzieżą między 31 października a 8 listopada.

Policja przy pomocy trzech psów wyszkolonych do wykrywania zwłok sprawdziła już wiele kontenerów na używane ubrania. Przy jednym z nich pies wywęszył ślad.

W najbliższych dniach policja sprawdzi kolejne pojemniki. W samym Duisburgu jest ich ponad 300.

afp/dom

Źródło:Deutsche Welle
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić