Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Matura z religii? Wymowny komentarz wiceministra edukacji

51
Podziel się:

Nie można wykluczyć, że wprowadzony zostanie egzamin maturalny z religii. Takie rozwiązanie podoba się wiceministrowi edukacji Tomaszowi Rzymkowskiemu.

Matura z religii? Wymowny komentarz wiceministra edukacji
Matura z religii? Powstał taki pomysł (Pixabay)

Dyskusja na temat matury z religii wraca jak bumerang. Na początku stycznia minister edukacji Przemysław Czarnek spotkał się z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Justyna Sadlak z biura prasowego resortu edukacji wyjaśniła na prośbę tvn24.pl, że to spotkanie miało "charakter roboczy i kurtuazyjny z nowo powołanym ministrem".

To jednak nie wszystko. Sadlak wyjawiła również, że "przedstawiciele KEP przybliżyli kierownictwu MEiN swoje dotychczasowe wystąpienia do MEN".

W tych wystąpieniach poruszany był m.in. wątek matury z religii. Kiedyś biskup Marek Mendyk mówił nawet, że "jeśli Bóg pozwoli, to w 2021 roku mogłaby już być matura z religii". Ten plan się nie ziścił.

Matura z religii. "Bardzo bym chciał"

O pomyśle wprowadzenia matury z religii bardzo pozytywnie wypowiada się wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

Matura z religii? Bardzo bym chciał, bo to oznaczałoby poważne potraktowanie tego zagadnienia - zaznaczył, cytowany przez tvn24.pl. - Uczniowie mogą dziś zdawać różne dodatkowe przedmioty, które niekiedy nawet nie są nauczane w szkole, jak choćby historię sztuki. A przecież egzamin z religii to byłby egzamin z zakresu wiedzy teologicznej, nauki, którą mamy w Polsce również na poziomie akademickim - dodawał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
gość
2 lata temu
I przy wejściu na egzamin postawić tacę.
NXX
2 lata temu
Ciemnote chca z ludzi zrobic. Religie to sekty rzerujace na ludziach. Od 2000 lat wszystko przeinaczaja i oklamuja ludzi. Przez religie same wojny i krzywdy. Brak stabilnosci na swiecie i pokoju.
Koszmar
2 lata temu
YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary Mało i Mało dóbr
slovak
2 lata temu
A gdzie rozdzial kosciola od panstwa???
afrykaner
2 lata temu
co za ciemnogród,czy religia pomoże w obsłudze komputera albo tokarki CNC?
belfer emeryt
2 lata temu
jeśli jako przedmiot do wyboru to dlaczego nie
Adolfina
2 lata temu
znowu lewica jątrzy, matury z religii nie będzie i koniec dyskusji.
Realista
2 lata temu
Czyli idziemy w strone zamordyzmu religijnego... Bedziemy jak Arabia Saudyjska tylko w wersji katolickiej. No cóż PIS robi nam zielona wyspe Irlandie tylko nie sprecyzowali z ktorego wieku...
Satanista
2 lata temu
Ale z której religii, bo chyba trochę ich pozostało?
vayron
2 lata temu
Wg Biblii ostatnim zwierzchnikiem Boga na ziemi był Jesus Chrystus. Wg katechetów to papież. Dla mnie wierzącego (nie-katolika) odp jest oczywista. A jak ma odpowiedzieć uczeń zdający maturę? Ma obrazić Boga czy władzę tego świata? To tylko jeden z wielu przykładów.
BARBAROSSA
2 lata temu
MATURA Z BAJKI O DOBRYM BOGU TYLKO W CIEMNOGRODZIE JAKIM JEST POLSKA,
Bladeusz
2 lata temu
Jestem studentem logistyki (inżynier) i byłbym w stanie od ręki wymienić przynajmniej 10 jak nie więcej problemów z naszym systemem edukacji. Zaczynając od tego, że czasami przypomina szkolenie wojskowe, a nie naukę. Minister zamiast zająć się po wolną przebudową któregoś z elementów, zajmuje się takimi bzdurami. W kraju gdzie i tak coraz więcej młodych ludzi przyjmuje postawę ateisty, a ci wierzący i tak narzekają na formę prowadzonych zajęć religii.
Przeor
2 lata temu
Popieram! O ile zaliczenie polegać będzie na komisyjnym wyobracaniu jakiejś nieletniej (lub nieletniego). Taki egzamin pozwoli wybrać świadomą grupę alumnów, którzy wstąpią do jednego z naszych seminariów!
Mariposa
2 lata temu
Jeśli to nie będzie egzamin obowiązkowy, to chyba niema o co się tak oburzać. Jak ktoś nie będzie chciał zdawać, to nie będzie zdawał. Przecież możliwość pisania na przykład matury z filozofii, chyba nikomu nie przeszkadza.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić