Matura z religii? Wymowny komentarz wiceministra edukacji

65

Nie można wykluczyć, że wprowadzony zostanie egzamin maturalny z religii. Takie rozwiązanie podoba się wiceministrowi edukacji Tomaszowi Rzymkowskiemu.

Matura z religii? Wymowny komentarz wiceministra edukacji
Matura z religii? Powstał taki pomysł (Pixabay)

Dyskusja na temat matury z religii wraca jak bumerang. Na początku stycznia minister edukacji Przemysław Czarnek spotkał się z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Justyna Sadlak z biura prasowego resortu edukacji wyjaśniła na prośbę tvn24.pl, że to spotkanie miało "charakter roboczy i kurtuazyjny z nowo powołanym ministrem".

To jednak nie wszystko. Sadlak wyjawiła również, że "przedstawiciele KEP przybliżyli kierownictwu MEiN swoje dotychczasowe wystąpienia do MEN".

W tych wystąpieniach poruszany był m.in. wątek matury z religii. Kiedyś biskup Marek Mendyk mówił nawet, że "jeśli Bóg pozwoli, to w 2021 roku mogłaby już być matura z religii". Ten plan się nie ziścił.

Matura z religii. "Bardzo bym chciał"

O pomyśle wprowadzenia matury z religii bardzo pozytywnie wypowiada się wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

Matura z religii? Bardzo bym chciał, bo to oznaczałoby poważne potraktowanie tego zagadnienia - zaznaczył, cytowany przez tvn24.pl. - Uczniowie mogą dziś zdawać różne dodatkowe przedmioty, które niekiedy nawet nie są nauczane w szkole, jak choćby historię sztuki. A przecież egzamin z religii to byłby egzamin z zakresu wiedzy teologicznej, nauki, którą mamy w Polsce również na poziomie akademickim - dodawał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić