o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Mięsożerne bakterie w Bałtyku. Można się zarazić!

4
Podziel się

W Bałtyku pojawiły się przecinkowce, czyli mięsożerne bakterie. Kto może się zarazić i czym grozi kontakt z mięsożernymi bakteriami?

Mięsożerne bakterie w Bałtyku. Można się zarazić!
Mięsożerne bakterie w Bałtyku (Pixabay)
bEJktCQB

Mięsożerne bakterie w Bałtyku. Skąd się wzięły?

Ponieważ temperatura wody w Bałtyku wzrosła z uwagi na upały, pojawiły się także przecinkowce, czyli mięsożerne bakterie.

Mięsożernym bakteriom wystarczy, że temperatura wody podniesie się powyżej 20 stopni Celsjusza. Wtedy namnażają się w piorunującym tempie. Każdy wzrost o 1 stopień Celsjusza to już prawie 200 proc. mięsożernych bakterii więcej.

bEJktCQD

Mięsożerne bakterie. Jak dochodzi do zakażenia?

Mięsożerne bakterie dostają się do organizmu człowieka np. przez rany na skórze lub skaleczenia. Spacerując po plaży, koniecznie należy więc ubierać klapki. Niestety, można się też zarazić, jedząc skażone nimi ryby i owoce morza.

bEJktCQJ

Mięsożerne bakterie groźne dla zdrowia i życia!

Mięsożerne bakterie u ludzi mogą powodować m.in. poważne zatrucia pokarmowe, groźne zapalenia, a w niektórych przypadkach prowadzić nawet do śmierci. Osoba zakażona może skarżyć się na ból głowy, dreszcze, pieczenie skóry, mogą też pojawić się pęcherze na skórze i zaczerwienienia.

Kto jest najbardziej narażony? Przed mięsożernymi bakteriami powinny chronić się przede wszystkim osoby starsze i te o osłabionej odporności (nawet przechodzący zwykłe przeziębienie). Dodatkowo kontaktu z przecinkowcami powinny unikać dzieci, diabetycy, a także ci, którzy mieli raka lub choroby wątroby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJktCRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Henryetta
rok temu
Tak , "Bałtyk zły, Polska jeszcze gorsza..." Jedźcie do Tunezji, Egiptu, to albo was ktoś ostrzela albo naćpa lekami, zgwałci i wyrzuci z okna w szpitalu a obecny nieRząd nic z tym nie zrobi...
Suchar
rok temu
Ale pisaliście już o tym 2 miesiące temu bądź wasi koledzy a potem wyświetlają mi się takie głupie artykuły w telefonie masakra
Basia
rok temu
Czyli w Bałtyku nie można się kąpać jak nie bakteria to sinice.
bEJktCRf
Lubiemorze
rok temu
To może dajcie jakieś zdjęcie z plaży przy Bałtyku?:)))
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić