aktualizacja 

Mocne nagranie ze Śląska: "Jak nas zabije, to będzie dokument"

82

Profil Lubuscy Łowcy Burz opublikował na Facebooku nagranie ze Śląska. Widać na nim, jak połamane drzewo oparło się na linii energetycznej i zaczęło płonąć. Kilkoro śmiałków przyglądało się całej akcji do końca. Mieli szczęście, że ten koniec nie był dla nich tragiczny.

Mocne nagranie ze Śląska: "Jak nas zabije, to będzie dokument"
W momencie gdy ogień objął całe drzewo, mężczyźni odsunęli się na bezpieczniejszą odległość (Facebook)

Nie wiadomo kto jest autorem nagrania ani gdzie dokładnie zostało ono uwiecznione. Pewne jest, że ten, kto obserwował całą akcję, miał dużo szczęścia. Na nagraniu widać, jak płonie drzewo oparte na linii energetycznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar w USA. Dramatyczne nagranie walki z żywiołem
Oglądajcie do końca - poradzili autorzy profilu.

I faktycznie, pod koniec nagrania z niewielkiego zapłonu robi się ogromny pożar, drzewo dosłownie "staje w ogniu" i rozbłyska białym płomieniem, a wszystkiemu towarzyszą niepokojące odgłosy trzasków i elektryczności. Film kończy się w momencie, kiedy drzewo "wygrywa" pełne napięcia starcie i linia energetyczna ostatecznie pęka. A to może oznaczać jedno - nagły brak prądu w okolicznych gospodarstwach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W trakcie nagrania można też usłyszeć, jak mężczyźni obserwujący to niebezpieczne zjawisko mówią, że zawiadomili już odpowiednie służby.

Spoko, ja nagrywam. Jak nas zabije, to będzie dokument - komentuje w pewnym momencie autor nagrania.

I faktycznie taka dokumentacja może się przydać. Według przepisów drzewa czy krzewy, które zagrażają liniom energetycznym mogą zostać usunięte przez właściciela tych linii. Może on sam złożyć wniosek o pozwolenie na ich wycinkę i nie musi starać się o pozwolenie właściciela terenu.

Internauci krytykują

Nagranie obejrzało już kilkaset tysięcy internautów. Wielu z nich krytycznie odnosiło się do tego, co zrobili autorzy nagrania.

Najważniejsze że film nagrali. Łuk elektryczny ładnie mógł ich wysłać na tamten świat ale to dla nich nie istotne ważne że jest relacja w necie - skomentował Tomasz.

Andrzej zaznaczył, że autor filmu miał szczęście, gdyż śnieg także przewodzi napięcie.

Więcej szczęścia, jak rozumu - dodała Kamila.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna, w ciągu ostatniego weekendu strażacy interweniowali niemal 3,5 tys razy. Najwięcej interwencji - 821, odnotowano właśnie na Śląsku.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić