Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Mogło dojść do tragedii. Ratownicy uratowali czterech turystów

2
Podziel się:

Ratownicy TOPR ruszyli na pomoc czwórce turystów, którzy utknęli na Wielkiej Galerii Cubryńskiej. Ich zachowanie mogło skończyć się tragedią.

Mogło dojść do tragedii. Ratownicy uratowali czterech turystów
Mogło dojść do tragedii. Ratownicy uratowali czterech turystów (In Pictures via Getty Images, Richard Baker)

Kłopoty turystów rozpoczęły się w niedzielny wieczór. Jak relacjonuje Gazeta Krakowska, po wejściu na Cubrynę nie byli w stanie samodzielnie zejść z tego szczytu. Byli źle przygotowani do tak trudnej wyprawy.

Cała akcja ratunkowa była wyczerpująca. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało powiadomione po godz. 22:00. Poszkodowanych udało się zlokalizować dopiero kilka godzin później. O godzinie 3:30, po ogrzaniu i napojeniu ratowanych rozpoczęto sprowadzanie przy pomocy technik linowych.

Na szczęście tym razem skończyło się tylko na lekkim wychłodzeniu i ogólnym zmęczeniu. Apelujemy jednak o rozsądne planowanie wyjść w wyższe partie Tatr. Warunki do uprawiania turystyki są trudne, a dzień coraz krótszy - podkreślają ratownicy TOPR.

Szczęśliwy finał

Jak czytamy, w poniedziałkowy poranek do akcji został włączony policyjny śmigłowiec, który przetransportował ratowników i ratowanych z Zadniej Galerii Cubryńskiej do schroniska nad Morskim Okiem.

Tatry wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów, jednak wielu z nich podchodzi do sprawy bardzo lekkomyślnie. Pełne ręce roboty mają ratownicy TOPR, którzy muszą mierzyć się z brawurą i nieodpowiedzialnością turystów.

Zobacz także: Sondaż ws. aborcji. Ekspert zwraca uwagę na wyborców PiS
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Observerofpol...
rok temu
Największymi przeciwnikami takiego rozwiązania są ludzie z TOPRu i GOPRu
Niedowiary
rok temu
Kto nie wykupi ubezpieczenia wychodząc w góry powinien płacić za całą akcję. Ratownicy ryzykują własnym życiem bo miastowi myśla że będzie jak na spacerku po krupowkach...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić