Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Motorówka zapłonęła na Mazurach. Trzy osoby trafiły do szpitala

6
Podziel się:

Na mazurskim jeziorze Śniardwy doszło do pożaru łodzi motorowej. Trzy osoby trafiły do szpitala - jedna z nich w ciężkim stanie.

Motorówka zapłonęła na Mazurach. Trzy osoby trafiły do szpitala
Pożar trwał około dwóch godzin. (PAP)

Pożar wybuchł w momencie dolewania paliwa na jeziorze Śniardwy między Wyspą Pajęczą a Niedźwiedzim Rogiem. Na pokładzie znajdowały się cztery osoby, które zostały zabrane z płonącej łodzi przez żeglarzy przepływających obok.

Dwie poparzone osoby przejęli jeszcze na jeziorze nasi ratownicy. Na brzegu przekazano je załodze karetki kołowej i Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu - powiedział dyżurny MOPR w Giżycku Radosław Wiśniewski.

Trzy osoby trafiły do szpitala. Jedna jest w ciężkim stanie. Jak przekazała PAP policja, ranny został przetransportowany helikopterem do szpitala w Ełku.

Ludzie płynący tą łodzią są grupą znajomych, prawdopodobnie to turyści. Jak przekazali później strażacy, najbardziej poszkodowana osoba miała poparzenia drugiego i trzeciego stopnia.

Łódź miała około ośmiu metrów długości, a akcja gaszenia pożaru trwała około dwóch godzin. W akcji gaśniczej uczestniczyła straż PSP z Pisza oraz OSP z Mikołajek i Rucianego-Nidy. Później spaloną łódź przetransportowano do Niedźwiedziego Rogu.

Zobacz także: Minister apeluje: koniec z obostrzeniami. "To obciążenie dla polskich rodzin"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
synek_księdza
11 miesięcy temu
... a więc ... pośród wielu przyczyn można domniemać że jeden z pasażerów motorówki puszczał dymka no i brak wyobraźni oraz niewiedza i lekkomyślność doprowadziły do zajęcia się paliwa ...
Ttt
11 miesięcy temu
Zapłonąć to może konar.motorówka się zapaliła redaktorze..
zez
11 miesięcy temu
może w końcu zakażą pływania motorówkami na Mazurach.
wesoly romek
11 miesięcy temu
Spalila się ze wstydu.
Dziadek
11 miesięcy temu
co tu komentować. dałny dolewały paliwo do gorącego silnika
Ciekawy
11 miesięcy temu
A dlaczego te nazwy takie durne? wyspa niedzwiedzi czy pajeczy róg. Na mazurach niedźwiedzie nie występują. Pająków też nie za wiele.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić