Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Mówi, że zgwałciło ją 12 Izraelczyków. Walczy o swoje dobre imię

189
Podziel się

Brytyjka skazana za fałszywe zeznania w sprawie zbiorowego gwałtu na Cyprze złożyła apelację do Sądu Najwyższego, starając się oczyścić swoje imię. Kobieta twierdzi, że została zmuszona przez cypryjskich śledczych do wycofania skargi. W czwartek w Nikozji odbyła się pierwsza rozprawa.

Mówi, że zgwałciło ją 12 Izraelczyków. Walczy o swoje dobre imię
Brytyjka złożyła apelację od wyroku skazującego za fałszywe zeznania (PAP)
bELdXnXF

19-letnia wówczas kobieta w lipcu 2019 roku oskarżyła 12 Izraelczyków o zbiorowy gwałt, do którego miało dojść w ośrodku wypoczynkowym Ayia Napa na Cyprze. Kilka dni później dziewczyna wycofała zeznania, co doprowadziło do jej aresztowania, a następnie skazana na cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu za składanie fałszywych zeznań.

Brytyjka skazana za składanie fałszywych zeznań walczy o swoje dobre imię

Sprawa wywołała zaniepokojenie wśród brytyjskich działaczy praw człowieka. Kobieta twierdzi bowiem, że wycofała skargę pod przymusem. Śledczy na Cyprze mieli odmówić turystce dostępu do adwokata oraz grozić aresztowaniem przyjaciół, jeśli nie wycofa oskarżenia. Brytyjka twierdzi, że po 8 godzinach przesłuchań została zmuszona do podpisania oświadczenia o zmianie zeznań.

bELdXnXH

Teraz kobieta złożyła apelację przed Sądem Najwyższym w stolicy Cypru, Nikozji. Rozprawa odbyła się w czwartek. Brytyjka, której nazwiska nie podano ze względów prawnych, nie była obecna w sądzie. Sąd ma wydać orzeczenie w sprawie w ciągu sześciu miesięcy - podaje agencja Reutera.

Sprawa jest przełomowa dla ochrony praw człowieka na Cyprze, nakreśla traktowanie osób, które zgłaszają tu przestępstwa seksualne – powiedział cytowany przez agencję Reutera Michael Polack, dyrektor brytyjskiej grupy Justice Abroad, która pomaga lokalnemu zespołowi obrony.
bELdXnXN

Dwunastu młodych Izraelczyków w wieku od 15 do 18 lat zatrzymano na przesłuchanie, ale szybko zwolniono po tym, jak kobieta wycofała swoje oskarżenie. Nie wymagano od nich składania zeznań na procesie kobiety, ponieważ sprawa skupiała się na tym, czy kobieta wprowadziła w błąd władze i złożyła fałszywe zeznanie, a nie na samym rzekomym gwałcie.

Brytyjski rząd oświadczył później, że ma "liczne obawy" dotyczące traktowania kobiety przez cypryjskie władze i jej prawa do sprawiedliwego procesu. Brytyjscy językoznawcy badali podpisane przez nią oświadczenie o zmianie zeznania i uznali, że zostało napisane językiem, którym nie posłużyłby się rodowity Anglik.

Zobacz także: Komisja Europejska o małżeństwach LGBT. Co na to prezydent Andrzej Duda?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdXnYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(189)
Zyta_Berlin
miesiąc temu
jak zwykle jak oni cos zrobia to jest antysemityzm niezle sobie to wymyslili ze ludzie sie nie obudza i nie zrobia z tym porzadek... to nie pierwszy raz ze oni mysla ze sa swietymi krowami....
Arabożyd
miesiąc temu
Trochę empatii i taktu. Naród Izraelski jest narodem, który wycierpiał najwięcej na świecie. Zbiorowy gwałt Izraelczyków na Brytyjskiej blond turystce? Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!
PIŁAT
miesiąc temu
JAK WYBIERALI MIEDZY JEZUSEM A BARABASZEM TAK DALEJ WYBIERAJĄ LEPSZY POSŁUSZNY MORDERCA NIŻ NIEPOSŁUSZNY SPRAWIEDLIWY
bELdXnYj
olik
miesiąc temu
Antysemitka. Jak można oskarżać wybrany naród?
heniozgór
miesiąc temu
Chciała być "sławna" to ma... Kolejna patosława...://
Polak
miesiąc temu
U żydów gwałt zaczyna się od 15 osób a tak to ja tylko zerżneli. W Polsce od XVI wieku jeśli żyd zabił pokaka, okradł to lub oszukał a nawet fałszował pieniądze był winny tylko w tedy jeśli trzech innych żydów potwierdziło jego winę. No i taki pech ze nigdy trzech nie mogło tego potwierdzić. A kucili się przy tym, a krzyczeli prawie zawsze o mało się nie pobili a ile pieniędzy żydowscy prawnicy wyciągnęli jeszcze przy tym od Polaków bo sprawa na pewno wygrana i dupa. Po trzystu latach to żydzi zajęli majątki szlacheckie, kamienice w miastach, zniszczyli polski handel i usługi przez zanizanie cen, już nie wspomnę o żydowskich lekarzach którzy łączyło tak żeby nie wyleczyć A złagodzić objawy. A juz od 1 września 1939r był dla nich cudownym dniem, liczyli że Niemcy pozwolą im w Polsce utworzyć swoje państwo, zabijał cofajacych sie polskich żołnierzy, mordowali na kresach polskich chłopów i resztę polskiej szlachty a od 17 września wraz z sowietami mordowali polską inteligencję i organizowali wywózki POLAKÓW na Syberię. Kres temu nastąpił gdy Niemcy zaatakowali ZSRR W 1941roku kiedy to żydzi masowo uciekali w głąb ZSRR i ochoczo występowali do NKWD gdzie rządzili żydzi rosyjscy. I ponownie od 1945 roku znów mordują Polaków początkowo jako NKWD a następnie juz jako polskie UB. Do 1956 wymordowali blisko 100 tys Polaków głównie żołnierzy AK i resztki inteligencji. Tylko dwóch prokuratorów skazało na śmierć 17 tys Polaków i byli to wujkowie Jarosława Kaczyńskiego. Do dziś opanowali szkolnictwo, sądownictwo, parlament, wyższe urzędy, państwowe spółki i policję. Teraz przejmują wojsko i kontrolę nad naszymi surowcami naturalnymi i woda. Wkrótce później dostaną polskie lasy a jak przyjedzie kryzys a przyjdzie, zabiorą wasze mieszkania kupione na kredyt, bo połowy z was nie będzie stać na raty, stracicie pracę bo zagraniczny szef będzie wolał zachować w tedy u siebie w kraju, a żywność w zagranicznych marketach bedzie albo nie będzie bo najważniejsze będą dostawy w Niemczech, Francji, Hiszpanii. Jeśli szczescie dopisze macie 5-10 lat a jeśli sytuacja się nie zmieni macie od 1-3 lat.
RobRoy
miesiąc temu
Antysemitka?
okii
miesiąc temu
Jak to możliwe przecież Żydzi są tacy biedni i pokrzywdzeni jak możecie ich oczerniać wy źli ludzie hahahaha
TRE
miesiąc temu
Laska się zabawiła a teraz ma wyrzuty sumienia
pokorny tusko...
miesiąc temu
To nie może być prawda! Przecież Donald Tusk powiedział, że tylko w Polsce łamana jest praworządność, a gdzie indziej przestrzega się prawa. I teraz nie wiem, czy wierzyć Tuskowi czy tej skrzywdzonej Brytyjce?
Allach
miesiąc temu
No przecież zyskom wszystko wolno nie mają przyrostu to muszą na pustyni kozy deptali a teraz chcą co najmniej Europy
SZALOM
miesiąc temu
Gdzie mamy przesłać ten gruz z Warszawy???
Do czego doch...
miesiąc temu
Nie można, przecież napisać że byli Żydzi... Bo to antysemityzm..
bELdXnYb
marcin b
miesiąc temu
dwa narody wybrane w akcji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić