Nagranie z frontu. Zobaczcie, co Ukraińcy robią z minami

Ukraińscy żołnierze nic sobie nie robią z zagrożenia, które płynie ze strony Rosji i z którym stykają się każdego dnia. Walka trwa, końca nie widać, ale nawet na froncie trzeba znaleźć chwilę na odpoczynek i oderwanie się od koszmaru wojny. Zobaczcie, jak obrońcy Ukrainy grają w bardzo nietypową odmianę curlingu, minami przeciwpancernymi.

Nagranie z frontu. Zobaczcie, co Ukraińcy robią z minami
Ukraińscy żołnierze nie tracą hartu ducha, zagrali sobie w curling minami (Telegram)

Ukraińscy żołnierze nie tracą hartu ducha, choć wojna trwa już niemal dwa lata, a Rosjanie mocno dali się im we znaki. Walczą z całych sił, bronią ojczyzny i starają się wypchnąć wroga z terenów, które okupant zajął w 2022 oraz w 2014 roku. Czasami uda się znaleźć wolną chwilę na rozrywkę i zapomnienie. Tym razem żołnierze zagrali sobie w curling minami.

A w zasadzie skorupami po znalezionych minach przeciwpancernych. Jest więc dedykowany lodowy tor, są specjalne koła (domy) do których trzeba posłać czajniki (kamienie), jest zawodnik ze szczotką. Nie brakuje dobrej zabawy i śmiechu, co rzadko zdarza się na froncie.

Raz, dwa, trzy - kolejne czajniki mkną po śniegu i lodzie w stronę domu, a szczotkujący ma sporo pracy. To on przykuwa szczególnie uwagę, bo występuje półnagi, w samych klapkach i bez koszulki na mrozie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmasowany atak na okopy. Rosyjskie pozycje w ogniu

Oczywiście czajniki wykonano z rosyjskich min, które okupant pozostawił za sobą. Szacuje się, że 30 procent obszaru Ukrainy jest obecnie zaminowane.

To nie pierwsze nagranie z linii frontu, które pokazuje srogą zimę, która szaleje na wschodzie. Były już dni w grudniu tego roku, gdy gęsto padający śnieg i zimny wiatr paraliżował walki i spowalniał poczynania obu armii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pola minowe pojawiły się na wschodzie, na całej długości frontu. To ważny element tzw. linii Surowikina, czyli pasa umocnień, które Rosjanie wybudowali w zeszłym roku. Miny to ich integralna i bardzo groźna część. Ukraińcy przekonali się o tym podczas letniej kontrofensywy, gdy stracili sporo sprzętu i ludzi właśnie na polach minowych.

Miny przeciwpancerne należą do kategorii broni konwencjonalnej i wraz z minami przeciwpiechotnymi są zakazane przez prawo międzynarodowe. Zdelegalizowano je na mocy Konwencji Ottawskiej z 1997 roku, której sygnatariuszem jest Ukraina, ale już nie Rosja. Kijów po 2014 roku przestał przestrzegać jej zapisów, chroniąc swoje ziemie przed agresją.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić