VDB| 
aktualizacja 

Najdziwniejsze święta. O takich tradycjach nie słyszałeś

1

Boże Narodzenie zbliża się nieubłaganie. To święto, które w Polsce ma jedną z największych tradycji. My natomiast przyglądamy się najdziwniejszym uroczystościom na świecie. Większość z tych świąt jest nie do pomyślenia w naszym kraju.

Najdziwniejsze święta. O takich tradycjach nie słyszałeś
Najdziwniejsze święta świata - Inti Rayami (Twitter.com)

Święta Bożego Narodzenia w Polsce mają długą tradycję. Dla zdecydowanej większości Polaków to najważniejsze święto w roku. Jednakże warto wiedzieć, że w innych regionach świata hucznie obchodzone są również inne święta. Natomiast tych "dziwnych" uroczystości nie brakuje. Sporządziliśmy krótkie ich zestawienie.

Inti Rayami. Jak zostać imperatorem?

Inti Rayami to tradycyjne święto Inków. Jest to ceremonia słońca, którą w Ameryce Południowej obchodzi się od starożytności. Obecnie całe wydarzenie jest inscenizowane, a te z największą "pompą" zobaczymy w peruwiańskim Cuzco, jednak mimo wszystko to wydarzenie, które warto zobaczyć.

Co ciekawe, każdego roku jest wybierana jedna osoba spośród publiczności, która zostaje... imperatorem. Takiego szczęśliwca czekają niezapomniane przygody, które zapamięta do końca życia. W końcu nie na co dzień jest się noszonym przez niewolników czy wznosi modlitwy w języku keczua.

Festiwal nagiego człowieka. Otwarci Japończycy

Japończycy stereotypowo uważani są za naród bardzo powściągliwy, który raczej nie pozwala sobie na różnego rodzaju występki. Jednak temu myśleniu zadaje kłam Festiwal Nagiego Człowieka. Każdego roku w trzecią sobotę lutego japońscy mężczyźni pozwalają sobie na zdecydowanie więcej niż zazwyczaj.

W czasie tego święta mężczyźni dokonują publicznych rytuałów oczyszczających. Polegają one na... publicznym roznegliżowaniu się. Ten zabieg ma zapewnić mężczyznom szczęście w ciągu całego roku.

Magpie. Chińska odpowiedź na Walentynki

Święto Magpie ma również drugą, alternatywną nazwę - chińskie walentynki. Obchodzi się je siódmego dnia siódmego miesiąca chińskiego kalendarza księżycowego. Wówczas młode dziewczęta modlą się o znalezienie dobrych mężów, a w tym czasie panowie obserwują swoje potencjalne partnerki.

W dalszej części tego dnia kobiety chwalą się swoimi umiejętnościami. Wszystko po to, aby pokazać mężczyznom, ze są dobrą partią na żonę. W związku z tym pokazują jak haftują, wycinają wymyślne kształty w melonach czy w ciemności nawlekają igły.

Noc rzodkiewek. Meksykański przedsmak Wigilii

Meksyk to jeden z krajów z największym odsetkiem chrześcijan, dlatego Święta Bożego Narodzenia tam są równie ważne jak w Polsce. Jednakże warto zwrócić uwagę na święto, które obchodzą mieszkańcy Oaxaca w przeddzień Wigilii, czyli 23 grudnia.

W tym czasie rolnicy wybierają najbardziej dorodne ze swoich plonów, z których robią fantastyczne dzieła sztuki. Lokalna ludność w rzodkiewkach wycina postacie historyczne oraz biblijne. Stąd też, nigdy tam nie brakuje całych szopek świątecznych wyciętych w warzywach. Tradycja tego święta sięga aż 1897 roku, kiedy to rolnicy w ten sposób chcieli zachęcić kupców do swoich targowisk.

Zobacz także: Zakopane. Przedsiębiorcy mówią o katastrofie. "To jest gwóźdź do trumny"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić