aktualizacja 

Finał głośnej sprawy w Poznaniu. 21-latka oskarżyła ich o gwałt

132

W środę poznaliśmy wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu w głośnej sprawie z czerwca 2020 roku. 21-latka oskarżyła innych mężczyzn o gwałt. Jak zdecydował sąd?

Finał głośnej sprawy w Poznaniu. 21-latka oskarżyła ich o gwałt
Nie było gwałtu na 21-latce? Zapadł wyrok sądu w Poznaniu (Pixabay)

Dramat, który doprowadził do głośnej sprawa sądowej, miał rozegrać się w czerwcu 2020 roku w jednym z mieszkań we Wrześni. Według relacji poszkodowanej kobiety, dwóch mężczyzn podało jej napój z substancją psychoaktywną. 21-latka twierdziła, że kiedy pigułka gwałtu zaczęła działać i jej świadomość została zaburzona, sprawcy, wykorzystując stan swojej ofiary, brutalnie ją zgwałcili.

Śledztwo w tej sprawie trwało kilka miesięcy. W pierwszej połowie 2021 roku doszło do zatrzymania dwóch podejrzanych mężczyzn. To mieszkańcy gminy Września w wieku 28 i 29 lat.

To czyn zagrożony karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na wyłączenie jawności rozprawy przez sąd nie mogę udzielać szczegółowych informacji co do biegu sprawy - podkreślał Paweł Ciesielczyk z Prokuratury Rejonowej we Wrześni.

Decyzją sądu rozprawa odbyła się z wyłączeniem jawności, nie przesłuchiwano również świadków. Mężczyźni od początku rozprawy nie przyznali się do zarzuconego im przestępstwa.

W środę sprawą zajął się poznański sąd, który uniewinnił dwóch mężczyzn, którzy są już na wolności. Dlaczego? Uzasadnienie wyroku, tak jak cały proces, jest niejawne. GW nieoficjalnie ustaliła, że sąd podważył wiarygodność kobiety, która kilka razy zmieniała zeznania. Prawdopodobnie kobieta odwoła się od decyzji, gdyż wyrok był nieprawomocny.

Jak działa pigułka gwałtu?

Tabletka, o której mowa powoduje, że osoba, która ją przyjęła staje się marionetką i całkowicie poddaje się drugiej osobie. Substancji wykorzystywanych do produkcji pigułek gwałtu jest co najmniej kilka. Wśród nich najpopularniejszy jest kwas gamma-hydrooksymasłowy (GHB). Występuje on naturalnie w organizmie człowieka w stężeniu ok. 0,1 mg/l.

Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić