Nie do wiary, co zrobił kierowca tira. Wszystko się nagrało!

96

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z kamerki samochodowej, na którym widać, jak kierowca tira lekceważy przepisy oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Mężczyzna wyprzedzał inną ciężarówkę, pędząc na czołówkę. Osobie siedzącej za kierownicą w nadjeżdżającej z naprzeciwka osobówce cudem udało się uniknąć kolizji.

Nie do wiary, co zrobił kierowca tira. Wszystko się nagrało!
Kierowca tira wyprzedzał pasem ruchu przeciwległego (YouTube, StopCham)

Kierowca, którego kamerka samochodowa nagrała niebezpieczne zdarzenie, podzielił się filmikiem z kanałem "Stop Cham", który zwraca uwagę na niebezpieczne sytuacje na polskich drogach. Na udostępnionym filmie widać mrożącą krew w żyłach sytuację.

Niebezpieczna jazda na czołówkę. Mogło skończyć się tragedią

Kierującemu najprawdopodobniej bardzo się śpieszyło, dlatego postanowił wyprzedzić inną ciężarówkę. Do manewru doszło na drodze, którą poruszało się dużo samochodów. Wyprzedzanie wiązało się z olbrzymim ryzykiem.

Nie powstrzymało to jednak kierowcy tira. Przez kilkaset metrów spokojnie jechał pasem ruchu przeciwległego, zanim wyprzedził innych uczestników ruchu drogowego, których miał przed sobą. W tym czasie z naprzeciwka zbliżał się osobowy peugeot.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Cudem uniknął zderzenia

Kierowca musiał wyhamować do zera, aby uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką. Mając na uwadze dużą prędkość - ponad 80 km na godzinę - skutki mogłyby być fatalne. Na szczęście kierowca osobówki zachował zimną krew, zareagował szybko i nie doszło do tragedii.

Policjanci przypominają, że nowy taryfikator mandatów wprowadził zmiany w wysokości grzywien. Za nieprawidłowe wyprzedzanie kwota mandatu wynosi do tysiąca złotych.

Zobacz także: Porażka Bąkiewicza? Miasto mówi wprost

Mandaty za wyprzedzania

Taka sama wysokość mandatu jest przewidziana poza wyprzedaniem na zakręcie, skrzyżowaniu z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany, pod wzniesieniem, ale także za wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego w obszarze zabudowanym, na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim oraz za wyprzedzanie pojazdu z niewłaściwej strony.

Niezachowanie należytej ostrożności na drodze może skutkować powiększeniem mandatu o 1 tys. złotych. Jeżeli w wyniku jazdy pod prąd, kierujący będzie tamował lub utrudniał ruch, może zostać ukarany mandatem nie niższym niż 500 zł.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić